Wiedźmin sezon 3 na Netflix – to już oficjalne

Adaptacja książki uniwersum Wiedźmina rozpoczęta przez Andrzeja Sapkowskiego, jak się szybko okazało, jest świetną sagą, z gatunku fantastyki o wielowątkowej historii, która ma miejsce w świetnie zbudowanym świecie. Rozgłos w Polsce Wiedźmin zawdzięcza głównie wydawcy CD Projekt, które wypuściło serię wciągających gier, które w przemyślany sposób rozbudowały historię znaną dotąd z książek.

Dowody na 3 sezon Wiedźmina

Wiemy oficjalnie, że produkcja trzeciego sezonu już ruszyła, tak więc Geralt oraz Ciri powrócą niedługo na ekrany. Aktorzy oraz reszta obsady już w grudniu otrzymała wgląd do scenariusza z nowymi odcinkami. Na dowód kontynuacji serialu Wiedźmin można przyjąć styczniowe zdjęcie z planu filmowego mieszczącego się u podnóża Alp nad Laghi di Fusine, które obiegło już cały świat. Na dokumentacji zdjęciowej dobrze widać znaną już obsadę z poprzednich części: Henry’ego Cavilla, Anyę Chalotrę i Freyę Allan. Zakładamy więc, że ponownie wcielą się w postacie: Geralta z Rivii, Yennefer i Ciri.

Wiedźmin 3 na planie zdjęciowym - podczas produkcji trzeciego sezonu
Wiedźmin 3 na planie zdjęciowym – podczas produkcji trzeciego sezonu

Kiedy zakończenie produkcji Wiedźmina 3?

Według nieoficjalnych doniesień zdjęcia do 3 sezonu Wiedźmina mogą potrwać nawet do sierpnia 2022 roku. Jak dobrze pamiętamy poprzednie opóźnienia w produkcji drugiego sezonu, wywołała fala Koronawirusa. Pozostaje więc mieć nadzieje, że produkcja 3- sezonu serialu przebiegnie bez opóźnień.

Premiera Wiedźmina 3

Daty dokładnej daty jeszcze nie podano oficjalni. Wiadomo jednak, ile czasu zajmuje stworzenie podobnego serialu oraz wcześniejszych części. Samo nakręcenie scen nie wystarcza, potrzebne jest jeszcze nałożenie odpowiednich efektów specjalnych, post produkcja, a także odpowiednia kampania marketingowa. Z tych właśnie względów nie spodziewamy Wiedźmina w 2022 roku a bardziej realną datą staje się drugi kwartał przyszłego roku.

Wiedźmin 3 zdjęcia z planu filmowego
fot. Netflix/Twitter Wiedźmin 3 zdjęcia z planu filmowego

Wiedźmin 3 – przecieki

Z przecieków już wiemy, że w Wiedźminie czeka nas tym razem wątek fabularny z książki „Czas pogardy”. Wiemy już także, że w produkowanych odcinkach 3-go sezonu ma pojawić się fantastyka postaci z LGBTQ+. Dla fanów Wiedźmina pojawiają się coraz to nowsze doniesienia o prequelowej produkcji, mowa oczywiście o Wiedźmin: Rodowód krwi, gdzie będzie można dowiedzieć więcej o historii sprzed 1200 lat. Niedługo dla fanów także wyłoni się film animowany bazujący na uniwersum Wiedźmina oraz kierowany do młodszych odbiorców serial animowany.

Dodaj opinie