Jak oddać grę na Steam? Poradnik krok po kroku

Kupiłeś grę na Steam, ale ta kompletnie nie przypadła Ci do gustu? A może Twój komputer nie poradził sobie z odpaleniem gry na minimalnych wymaganiach? Nic straconego! W przypadku, gdy omyłkowo zakupiłeś grę, komputer nie jest w stanie uciągnąć jej na minimalnych wymaganiach lub po prostu gra Ci się nie spodobała, bez problemu możesz oddać ją za pomocą formularza na Steam. Jak to zrobić i jakie wymagania należy spełnić, aby odzyskać pieniądze za grę na Steamie? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik o tym, jak oddać grę na Steam!

Steam zwrot gry. Jakie warunki należy spełnić?

Na samym początku należy zaznaczyć, że nie wszystkie gry na Steam podlegają zwrotom. Kiedy zwrot gry na Steam może zakończyć się fiaskiem?

  • Jeśli od czasu zakupu gry minęło więcej niż 14 dni.
  • Gdy gra była uruchomiona przez więcej niż 2 godziny. Duże szanse na powodzenie zwrotu mamy wtedy, gdy gra nie była w ogóle uruchamiana.
  • Zwrotom nie podlegają również gry, które mają tę opcję wyraźnie zaznaczoną. Taka informacja widoczna jest zwykle w profilu gry.

Aby jednak uniknąć nieprzyjemności związanych ze zwrotem gry na Steam, warto zastosować się do ustalonych zasad i przed zakupem danej gry dokładnie obczaić regulamin zwrotów.

Jak oddać grę na Steam? Instrukcja krok po kroku!

Jeśli spełniasz wszystkie warunki zawarte w regulaminie zwrotów Steam, możesz przystąpić do procedury. Sprawdź, jakie kroki musisz podjąć zwracając grę na Steam.

1. Zaloguj się na konto, z którego została zakupiona nietrafiona gra. Na górnym pasku menu znajdź opcję „Pomoc” i kliknij w „Pomoc techniczna Steam”.

Jak oddać grę na steam

2. W pomocy technicznej znajdziesz wszystkie tytuły, które w ostatnim czasie zakupiłeś na Steam. Aby oddać grę na Steam, wystarczy kliknąć w wybrany tytuł.

steam zwrot gry

Jeśli gra nie widnieje na liście „Ostatnie produkty”, możesz poszukać jej w dziale „Gry, programy, itp.”.

3. Po wybraniu gierki wyświetli się dodatkowa lista opcji, gdzie musisz wybrać konkretny argument, jaki stoi za zwrotem gry na Steam.

zwrot steam

Jeśli nigdy nie uruchomiłeś zwracanej gry, warto zaznaczyć opcję „Przypadkowy zakup”- jest to bowiem najlepsza opcja, jeśli chodzi o szybki zwrot pieniędzy. Jeśli jednak kiedykolwiek uruchomiłeś grę, trudno będzie przypisać jej przypadkowy zakup. Warto wtedy zdecydować się na wybór opcji „Moje oczekiwania były inne”. W przypadku, gdy zakupiłeś grę, jednak okazało się, że komputer nie da rady odpalić jej nawet na minimalnych wymaganiach, możesz śmiało zaznaczyć opcję „Problem techniczny lub z grywalnością”.

4. Jeśli zaznaczyłeś konkretną opcję, możesz wybierać dalej z dostępnych opcji lub po prostu kliknąć „Chcę odzyskać zwrot pieniędzy”.

jak zwrócić grę na steam

5. Teraz wybierz metodę zwrotu środków za grę. Możesz zdecydować, czy pieniądze za zwrot gry mają trafić do Twojego portfela Steam, czy na konto/kartę płatniczą (przelewy24).

steam jak zwrócić grę

6. Po wybraniu odpowiedniej metody zwrotu środków, zostaniesz przekierowany na stronę z informacją, że Twoja prośba została wysłana do Steam. Znajdziesz tam kod zapytania oraz informacje, że po rozpatrzeniu prośby o zwrot środków zostaniesz poinformowany za pośrednictwem maila.

ile trwa zwrot pieniędzy Steam
Steam zwrot na przelewy24

Teraz wystarczy już poczekać, aż dział Pomocy technicznej Steam rozpatrzy Twoją prośbę o zwrot gry. W zależności od zgłoszenia, informację o podjętych działaniach możesz dostać już w przeciągu 1h lub do 24h. Warto zaznaczyć, że gra zostanie trwale usunięta z biblioteki zaraz po pozytywnym rozpatrzeniu Twojej prośby.

Steam zwrot pieniędzy na konto bankowe za grę

Zwrot gry na Steam a zwrot pieniędzy

Jak wspomnieliśmy wcześniej, informację o przyjęciu zgłoszenia dostaniesz najpóźniej w przeciągu 24 h, choć zwykle informacja na maila przychodzi w przeciągu 15 minut od wysłania zgłoszenia. Jeśli chodzi o zwrot pieniędzy za grę na Steam, platforma ma 14 dni na zwrot w przypadku przelewów na konto (przelewów zewnętrznych) oraz 7 dni w przypadku płatności z Portfela Steam.

Jak widać, zwrot gry na Steam nie należy do najtrudniejszych. Samo wypełnienie formularza o zwrot środków to zaledwie 3-5 minut. Teraz wystarczy uzbroić się w cierpliwość i poczekać na zwrot pieniędzy na konto lub do Portfela Steam. 😊

Dodaj opinie