Avatar na Steam – jak zmienić profilowe?

Jeżeli zastanawiasz się, jak ustawić avatar na Steam lub jak zmienić zdjęcie profilowe, sprawdź nasz poradnik. Zmiana profilowego jest prosta i zajmuje dosłownie minutkę. Poniżej znajdziesz instrukcję krok po kroku, jak wgrać nowe profilowe na Steam lub zmienić obecny obrazek.

Jak zmienić avatar na Steam?

Jeśli chcemy ustawić profilowe na Steam, pierwsze co musimy zrobić to odpalić klienta Steam na komputerze. Zmiana avatara odbywa się bowiem właśnie za jego pomocą. Dokładna instrukcja zmiany avatara krok po kroku znajduje się poniżej:

  1. Uruchom klienta Steam.
  2. Z górnego menu wybierz opcję Profil (dostępna jest ona po najechaniu kursorem na nazwę użytkownika).
  3. Na stronie profilu wybierz opcję Edytuj profil.
  4. Z lewego menu wybierz opcję Avatar.
  5. Kliknij Prześlij swój awatar, a następnie wybierz grafikę którą chcesz ustawić jako profilowe na Steam. Obrazek nie może być mniejszy niż 184×184 px.
  6. Po wgraniu grafiki kliknij Zapisz dostępne na samym dole strony.

I tym oto prostym sposobem, avatar na Steam zostanie zaktualizowany. Grafikę profilową możesz zmieniać tyle razy, ile tylko dusza zapragnie. Wgrywając własną grafikę profilową należy pamiętać, aby nie naruszała ona regulaminu Steam.

Aktualizacja profilowego na Steam – avatary z gier

W przypadku, gdy nie chcesz zmieniać grafiki na Steam na własną, możesz wybrać jeden z dostępnych awatarów z gry. W tym celu należy przejść do sekcji Twoje awatary i wybrać jedną z dostępnych tam grafik profilowych. Wszystkie dostępne avatary znajdziesz przechodząc do: Profil -> Edytuj profil -> Avatar -> Prześlij swój avatar.

Jak widać, zmiana profilowego na Steam nie jest trudna i zajmuje nie więcej niż minutę. Jeżeli napotkasz jakieś trudności lub któryś z kroków nie jest jasny, daj znać w komentarzu. Chętnie pomożemy zmienić profilowe na Steam.

Dodaj opinie