Ranking: Komputer All in One 2024

Komputer typu all in one dla wielu osób może przypominać wyłączne monitor od tradycyjnego komputera stacjonarnego. Dopiero po chwili wiele osób dostrzega, że w jego okolicy nie znajduje się jednostka centralna. To jest jego główna cecha charakterystyczna. Komputery all in one złożone są wyłącznie z monitora, który skrywa wszystkie podzespoły. W odniesieniu do stacjonarnych jednostek zajmuje mniej miejsca. Z kolei porównując je do laptopów, oferują większy ekran. Wskazujemy, gdzie znajdują one zastosowanie, a także, czy technicznie odbiegają od tradycyjnych modeli. Przedstawiamy jaki Komputer all in one do gier jest przez nas rekomendowany. Dodatkowo załączamy ranking komputerów all in one, który wskazuje modele godne warte zakupu i polecenia oraz wskazuje jaki komputer all in one do biura sprawdzi się najlepiej. 

Komputer all in one – co to jest?

Komputer typu all in one to rodzaj sprzętu, który posiada ugruntowaną pozycję na rynku. Cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Jest to swoisty komputer stacjonarny, który nie posiada klasycznej jednostki centralnej w dobrze znanej obudowie. Wszystko to, co jest potrzebne do prawidłowej pracy sprzętu (m.in. karta graficzna, procesor, dysk twardy, pamięć RAM, napęd), znajduje się wewnątrz monitora. Doskonale obrazuje to jego nazwę – „wszystko w jednym”. 

Ten rodzaj urządzeń stanowi świetną alternatywę dla tradycyjnych jednostek. Posiadają identyczne przeznaczenie i zastosowanie jak komputer stacjonarny. Z powodzeniem można wykorzystywać je zarówno do pracy biurowej, jak i korzystania z sieci. Co więcej, te komputery doceniają także miłośnicy gier. Producenci decydują się na produkowanie modeli, które spełniają określone walory wizualne. Można wybrać np. czarny, srebrny lub biały komputer all in one. W przypadku małych wymagań stawianych wobec urządzenia sprawdza się komputer all in one do 3000 zł, będzie on wystarczających do obsługi podstawowych programów, jak i do przeglądania sieci. 

Najlepszy komputer All in One ranking czerwiec 2024 

Jaki komputer all in one wybrać?

Na produkcję komputerów typu all in one decyduje się niemalże każdy producent specjalizujący się w tej branży. Klienci dostrzegają coraz większą konkurencyjność, co przemawia za uzyskiwaniem lepszych warunków zakupu. 

Komputer all in one HP

Marka HP posiada pokaźną ofertę komputerów w typie all in one. Producent nieustannie podąża za innowacjami technologicznymi i tym, czego oczekują klienci. Sprzęt charakteryzuje się niezawodnością. 

Komputer all in one Dell

Producent komputerów Dell tworzy komputery all in one, które doskonale sprawdzają się jako sprzęty do interaktywnej obsługi multimediów. Cechują się małym poborem energii i cichą pracą. 

Komputer all in one MSI

Marka MSI tworzy sprzęt, który rewelacyjnie połączy technologie popularnie stosowane w notebookach, jak i w komputerach w typie desktop. Posiadają designerski wygląd, dlatego mogą być stosowany w przypadku różnych aranżacjach i zawsze prezentują się rewelacyjnie. Producent tworzy sprzęty na każdy budżet. 

Komputer all in one Asus

Asus jest producentem, który doskonale w swoich sprzętach odzwierciedla potrzeby konsumentów, dlatego komputery all in one cieszą się ogromną popularnością. Dodatkowo posiadają konkurencyjne ceny. 

Komputer all in one Lenovo

Lenovo nieustannie podąża za potrzebami na rynku, a do tego tworzone sprzęty łączą w sobie dobre parametry techniczne wraz z niewygórowanymi cenami. 

Komputer all in one Samsung

Producent komputerów marki Samsung od wielu lat posiada niekwestionowaną pozycję na rynku. Sprzęty posiadają ogromną wytrzymałość i żywotność, dlatego są traktowane jako inwestycja na długie lata. 

Komputer all in one wady i zalety

Niestety, pomimo wielu superlatyw, te urządzenia także mają wadę. Komputery stacjonarne all in one nie sprawdzają się w przypadku osób, które są profesjonalnymi graczami. Co więcej, w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych, występuje trudność w wymianie podzespołów i mniejsza ich dostępność. Należy wspomnieć także, że ten rodzaj komputerów jest dość drogi. Ciężko znaleźć komputer all in one do 3000 zł, dlatego takie modele rzadko prezentuje jakikolwiek ranking komputerów all in one. Zazwyczaj posiadają niewydolne podzespoły, które nie pozwalają na utrzymanie jakościowej pracy na jednostce przez dłuższy czas. 

Ranking komputerów All in One do 3000 zł – 2024

Nie można zapomnieć, że komputery all in one mają kluczową zaletę, jaką jest kompaktowość. Na próżno szukać przy nich oddzielnie występującej jednostki centralnej, ponieważ wszystko to, co jest potrzebne, znajduje się w tylnej części obudowy. W konsekwencji można zyskać sporo miejsca i nie ma plątaniny przewodów z jednostki centralnej. Przede wszystkim sprawdza się dla użytkowników małych biurek lub osób, które potrzebują więcej miejsca do pracy wykonywanej poza komputerem. Wystarczy jedyne podłączyć myszkę i klawiaturę, a sprzęt będzie działał bez zarzutu. Dodatkowo ich kompaktowość nie rzutuje na możliwości urządzenia. Mogą być w pełni wydajne, ponieważ wpływ na to posiada rodzaj zastosowanych komponentów i podzespołów. W rezultacie mogą działać identycznie tak jak tradycyjne jednostki. Ponadto, biały komputer all in one wygląda niezwykle nowocześnie, dlatego świetnie prezentuje się w biurze przed klientami i nadaje miejscu profesjonalnego wyglądu.

Komputer all in one do gier

Wiele osób zastanawia się jaki komputer all in one do gier najlepiej się sprawdzi. Gracze decydują się na takie rozwiązanie, ponieważ posiadają większy ekran i lepiej się prezentują niż tradycyjne modele. Gamingowy Komputer all in one z zasady jest przeznaczony dla osób, które nie grają w sposób profesjonalny. W sprzedaży także przedstawione przez dołączony ranking komputerów all in one znajdują się propozycje o porównywalnych parametrach, jakie posiadają, jednak komputer all in one dla gracza nie jest aż tak podatny na montowanie długich kart graficznych czy rozbudowane systemy chłodzenia. W przypadku przeciętnych graczy, wykonujących to dla rozrywki sprawdza się komputer PC all in one i5. Komputer all in one dla gracza powinien posiadać dużą przekątną ekranu oraz szybkie jego odświeżanie na poziomie przynajmniej 120 Hz.

Komputer all in one dotykowy – jaka wielkość?

Komputer all in one z ekranem dotykowym są bardziej zaawansowanym technologicznie sprzętem. Mają możliwość obsługi monitora za pomocą dotyku. Umożliwiają szybsze wykonywanie operacji niż w przypadku standardowych modeli. Takie modele posiadają połączenie możliwości oferowanych zarówno przez tradycyjny sprzęt i tablet. W zestawie często znajduje się rysik, który ułatwia korzystanie ze sprzętu i nie pozostawia odcisków na ekranie. Nasz ranking komputerów all in one ze względu na funkcjonalność przedstawia głównie modele posiadające możliwość dotykowej obsługi. Taki komputer all in one z ekranem dotykowym sprawdza się w miejscach, gdzie sprzęt oddawany jest do użytku klientów. 

Równolegle należy dopasować wielkość ekranu do posiadanych potrzeb i potencjalnego sposobu użytkowania. W sprzedaży dominują dwie wielkości przekątnych. Są to komputery all in one 27”, jak i również komputer all in one 32”. Komputer all in one 27” dedykowany jest przede wszystkim w miejscach, gdzie nie jest konieczna wysoka rozdzielczość ekranu. Sprawdza się idealnie w trakcie codziennego korzystania. Z kolei komputer all in one 32” znajduje przede wszystkim zastosowanie jako komputer all in one do biura, przede wszystkim zajmującego się grafiką czy księgowością. 

Komputer all in one i5, i7 czy i3?

Aspekt, na który z pewnością należy zwrócić uwagę podczas zakupu, jest rodzaj zastosowanego procesora. To on wpływa na komfort użytkowania sprzętu, ale również posiada ogromne przełożenie na cenę. Najdroższe są te, które posiadają procesor i7. Jednocześnie spełniają wymagania użytkowników, którzy oczekują czegoś więcej od sprzętu. Z kolei komputery all in one wyposażone w procesor i3 dopasowane są do minimalnych potrzeb. Kompromis stanowi komputer PC all in one i5, dlatego są bardzo często wybierane przez klientów. Poza wyborem typu procesora ważne jest, aby wybrać jego odpowiednią generację, do tego zadania z pewnością przyda się lista rankingowych komputerów all in one przedstawiona w TOP 10.

Komputer all in one z tunerem TV

Niemalże każdy nowoczesny komputer typu all in one posiada tuner TV. Za pomocą takiego komputera z powodzeniem można oglądać telewizję, co zwiększa funkcjonalność sprzętu. W rezultacie sprzęt doskonale się sprawdza jako urządzenie służące zarówno w biurach, jak i gospodarstwach domowych, co pozwala na pełne wykorzystanie skrywanego przez niego potencjału. Komputery stacjonarne all in one z tunerem TV przez wiele osób są spostrzegane jako pełnowartościowy telewizor ze względu na kompaktowy wymiar. Taki sprzęt sprawdza się w pokojach nastolatków, którzy chcieliby posiadać własny telewizor. W takiej sytuacji można wybrać gamingowy komputer all in one z tunerem TV. 

Komputer all in one czy laptop?

Potencjalni nabywcy komputera all in one często stoją przed dylematem, czy nie lepszym wyborem będzie laptop. Z pewnością należy wziąć pod uwagę fakt, że ekran laptopa będzie mniejszy niż w przypadku tego urządzenia. Dodatkowo wielogodzinna praca przed komputerem przenośnym jest bardziej męcząca. Jednocześnie długie użytkowanie klawiatury i touchpada w laptopie jest mniej komfortowe, niż te urządzenia jak są podłączone osobno. W konsekwencji komputer all in one jest o wiele bardziej wygodny w długim użytkowaniu. Jedynym jego mankamentem w tym zestawieniu jest brak mobilności sprzętu, ponieważ korzystanie z tego sprzętu w trybie zdalnym lub w podróży nie jest tak proste, a niekiedy wręcz niemożliwe.

Wyróżnione i polecane komputery All in One w 2024 

Dodaj opinie