Najlepsza myszka gamingowa Ranking 2024

Społeczność graczy to grupa, której zależy na, jak największej płynności podczas gry. Jednym z kluczowych elementów do jej osiągnięcia jest profesjonalna mysz komputerowa, która zareaguje na kliknięcie gracza w najkrótszym czasie. Taki sprzęt pozwala uniknąć opóźnienia, przez co zwiększa szanse na wygraną i pozwala na dokładniejsze planowanie działań. Jaką wybrać myszkę gamingową? Który model spełni nawet najbardziej wygórowane oczekiwania? Zapraszamy do zapoznania się z rankingiem myszek gamingowych.

Przewodowa czy bezprzewodowa mysz gamingowa

Wielu graczy obawia się, że dobra myszka gamingowa nie może być pozbawiona kabla. Obawy te są jednak w większości przypadków bezpodstawne, ponieważ wysokiej jakości klawiatura i myszka bezprzewodowa, w których zastosowano odpowiednie komponenty, będą działać tak samo dobrze, jak te z kablem. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Zarówno myszka gamingowa bez kabla, jak i taka, która go posiada, powinna posiadać perfekcyjne sensory. Najlepsze są TrueMove 3+, Razer Focus+, Pixart PMW3389 oraz Hero. Każdy z nich zapewnia maksymalnie precyzyjne odwzorowanie ruchu gracza. Lista ta nie jest oczywiście kompletna i na rynku jest jeszcze wiele sensorów odpowiadającym oczekiwaniom. Podczas wyboru należy zwrócić uwagę na maksymalne szybkości podane przez producenta. Im wartość jest wyższa, tym sensor lepszy. Jedne z najlepszych modeli mają prędkość nawet 16,5 m/s. Tutaj należy jednak zachować ostrożność. Szybkość deklarowana przez producenta nie zawsze jest dokładna. Przed zakupem najlepiej obejrzeć testy przeprowadzone przez  niezależnych specjalistów. 

Wybierając mysz bezprzewodową, trzeba również wziąć pod uwagę sposób łączności. Dla graczy raczej nieodpowiednia będzie myszka bluetooth, ponieważ nie gwarantują one stabilnego połączenia oraz sprawnego przesyłu danych. Dużo lepiej jest postawić na model komunikujący się w specjalny radiowy nadajnik USB, który gwarantuje dużo lepszy czas reakcji.

Kolejnym czynnikiem świadczącym o wysokiej jakości myszki bezprzewodowej jest czas pracy baterii. Najlepsza myszka gamingowa 2024 na jednym ładowania może działać nawet 400 godzin. Innym równie ważnym aspektem jest trwałość. Dobrej klasy myszki gamingowe wytrzymują ponad 60 milionów kliknięć.

Czy warto więc kupić myszkę gamingową bezprzewodową? Zdecydowanie tak, jeżeli gracz potrzebuje maksymalnej swobody ruchu. W przypadku, gdy ta właściwość jest zbędna, korzystniej jest postawić na wariant z kablem. Jego cena jest zdecydowanie niższa, niż analogicznych modeli bezprzewodowych.

Najlepsza myszka gamingowa – ranking maj 2024

Za co odpowiada DPI i ile musi mieć myszka gamingowa?

DPI (ang. dots per inch, czyli „plamka na cal”) to inaczej rozdzielczość myszki komputerowej. Wartość tego parametru informuje o tym, jaką drogę może przebyć kursor na ekranie po przesunięciu myszki o jeden cal. Ranking myszek gamingowych pokazuje, że na rynku dostępne są modele gwarantujące czułość od 800 do ponad 20 000 DPI. Jaką wartość powinna mieć dobra myszka gamingowa?

Myszka do laptopa gamingowa w teorii jest tym lepsza, im ma więcej DPI. Nie jest to jednak do końca prawda i większość graczy najlepiej czuje się grając na sprzęcie o czułości od 800 do 2000 DPI. Takie wartości umożliwiają szybkie reakcje, a jednocześnie precyzyjne celowanie. W przypadku gier FPS raczej bezsensowne jest używanie naprawdę dużych wartości DPI, ponieważ utrudniają one namierzenie celu i ogólną obsługę opcji gry. Najlepiej kupić mysz, która umożliwia kilka ustawień z podanego wcześniej zakresu i płynne przejścia pomiędzy wartościami.

Trik – jak wybrać dobrą myszkę gamingową

Dobranie właściwej wartości DPI wymaga praktyki lub sprytu. Właściwą wartość łatwo określić za pomocą testu 360, który polega na pomiarze odległości, jaką gracz musi wykonać myszą, aby bohater wykonał pełny obrót. Przetestowanie w ten sposób wszystkich ustawień pozwala wstępnie odnaleźć komfortową wartość.

Laserowa czy optyczna — jaką wybrać myszkę?

Myszy gamingowe działają na zasadzie odbijania wiązki światła od podłoża. W ten sposób promień się rozprasza i powraca do kamery, która umożliwia obliczenie ruchu przez procesor sygnałowy. Jak jest więc różnica między myszą optyczną a laserową? Przede wszystkim rodzajem przesyłanego światła. W optycznej jest to dioda LED, a w laserowej laser.

Jaką wybrać myszkę gamingową? Myszki laserowe wymagają gładkiej powierzchni, gdyż odczytują najmniejsze zmiany faktury, przez co mogą powodować przeskakiwanie kursora. Laser powoduje też niekontrolowanie jego przemieszczanie kiedy przypadkowo poniesie się myszkę. Ranking myszek gamingowych zapełniony jest więc modelami optycznymi. Z drugiej strony myszy laserowe są dużo bardziej czułe i reagują nawet na najmniejsze przesunięcie. To jaki typ sensora będzie wygodniejszy, zależy od indywidualnych preferencji gracza.

Myszka gamingowa z bocznymi przyciskami

Ergonomiczna i funkcjonalne myszka gamingowa musi mieć dostosowany do dłoni kształt oraz odpowiednią ilość programowanych przycisków bocznych. Dobra myszka gamingowa ma dwa przyciski z boku i jeden przycisk przy scrollu. Umożliwiają one szybką i płynną zmianę czułości. Najlepsza myszka gamingowa 2024 posiada 12 przycisków, które są niezwykle użyteczne podczas grania w MMO i MOBA. Ranking myszek gamingowych pokazuje jednak, że komfortowa liczba przycisków zależy od rodzaju gry, w jaką dany gracz gra. Dla lubiących różne gatunki powstały nawet modele z wymienną liczbą przycisków. Optymalna liczba zależy więc w dużej mierze od indywidualnych preferencji.

Czy waga myszki gamingowej, ma znaczenie?

Optymalna waga myszki zależy od preferencji gracza oraz rodzaju gry, w jaką gra. Zgodnie z rankingiem myszek gamingowych jej waga powinna wahać się od 80 do 130 gramów. Najlepsza myszka gamingowa 2024 do FPS będzie lekka. Ultra lekka myszka gamingowa może ważyć nawet poniżej 60 gramów. Takie modele pozwalają na płynniejszą rozgrywkę i szybsze reakcje. Z drugiej strony lekka myszka gamingowa jest mniej precyzyjna i może utrudniać celowanie lub wykonywanie precyzyjnych ruchów. Warto przed zakupem zapoznać się z kilkoma modelami, a w razie wątpliwości zakupić urządzenie z regulowaną wagą.

Oświetlenie myszki do gier

Podświetlana myszka gamingowa prezentuje się naprawdę bardzo dobrze i jest marzeniem niejednego gracza. Świecąca myszka gamingowa to doskonały dodatek estetyczny do całości wystroju pokoju i biurka. Dobra myszka gamingowa RGB pozwala nadać styl rozgrywce, a w awaryjnych sytuacjach będzie służyć za lampkę nocą, lub w ciemności łatwiej pozwoli się namierzyć.

Na rynku można kupić myszki z różnobarwnym oświetleniem, a także takie zmieniające kolory. W większości sklepów dostępna będzie również myszka gamingowa bezprzewodowa z podświetleniem. Takie modele są bardzo dobrą opcją dla graczy lubiących innowacje i gadżety. Podświetlenie dobrze komponuje się z innymi świecącymi elementami i wprowadza do pokoju nastrój. To zdecydowanie pomaga wczuć się w grę i czerpać jeszcze więcej przyjemności z rozgrywki.

Jaką wybrać myszkę gamingową

Dla wielu graczy niezwykle ważna jest optymalna cena myszki. Ile kosztuje myszka gamingowa? Wszystko zależy oczywiście od modelu i zastosowanej technologii. Popularne myszki gamingowe kosztują w granicach 200-300 zł. Najdroższa myszka gamingowa na świecie kosztuje niemal 1500 zł, a jej rozdzielczość wynosi 20 000 DPI. Przeciętny gracz (a właściwie żaden gracz), nie potrzebuje jednak takiej czułości, w przeciwnym razie musiałby mieć ogromne biurko.

Podsumowując, wybierając mysz, należy brać pod uwagę:

  • rozdzielczość,
  • rodzaj sensora,
  • ilość przycisków,
  • żywotność baterii,
  • wagę,
  • dopasowanie do ręki,
  • dodatkowe oświetlenie,
  • przystosowanie dla osób leworęcznych.

Myszka gamingowa do 300 zł

Dobra myszka do 300 zł to z pewnością Logitech G502 HERO z 11 przyciskami i sensorem optycznym. Sprzęt można regulować w zakresie 100-25600 DPI. Myszka posiada ciężarki umożliwiające dostosowanie jej wagi do indywidualnych preferencji. 

Myszka gamingowa do 150 zł

Najlepsza myszka gamingowa do 150 zł to na przykład Logitech G102 Lightsync. Model posiada sensor optyczny i 6 programowalnych przycisków. Regulacja czułości w zakresie od 200 do 8000 DPI, sprawia, że praca z nią jest komfortowa w każdych warunkach. Model jest podświetlany, a jego komunikacja z komputerem przebiega za pomocą kabla USB.

Myszka gamingowa do 100 zł

Całkiem niezła myszka do 100 zł to przykładowo Genesis Krypton 510. Model jest regulowany w zakresie 200-8000 DPI, a jego waga to 98 gramów. Posiada 6 programowalnych przycisków. Jej powierzchnia jest pokryta teflonem dla lepszej przyczepności. Sprzęt komunikuje się z komputerem za pomocą kabla USB. Posiada podświetlane boki oraz scroll.

Myszka gamingowa do 50 zł

Tania myszka gamingowa do 50 zł nie musi być wcale gorsza niż droższe odpowiedniki. Przykładem jest Fury Battler z sensorem optycznym. Czułość modelu to 6400 DPI. Sprzęt umożliwia ustawienie w zakresie od 500 DPI. Myszka posiada 6 przycisków bocznych i jest dość lekka. Model jest podświetlany, a jego podłączenie odbywa się za pomocą kabla USB. Sprzęt, dzięki unikalnej konstrukcji jest ultralekki, co sprawia, że sterowanie jest szybkie i dynamiczne.

Myszka gamingowa — idealny prezent dla gamera

Myszka gamingowa na prezent to doskonały pomysł jeżeli chcemy obdarować gracza. Dobrze dobrana, fajna myszka gamingowa na pewno spotka się z uznaniem odbiorcy. Bardzo korzystnie jest zwrócić uwagę na jej parametry, ale także wydajną i bezproblemową pracę. Na przykład cicha myszka gamingowa jest zbawieniem dla nocnych marków, którzy nie chcą obudzić rodziny. Dla kobiet lubiących jaskrawe kolory, idealna będzie różowa myszka gamingowa, a fanom tradycji z pewnością spodoba się biała myszka gamingowa. Pamiętajmy również, że istnieją specjalne myszki gamingowe dla leworęcznych, które ułatwiają swobodne operowanie.

Prezent doskonale uzupełni również podkładka pod myszkę gamingową. Najlepiej wybrać taką, która będzie odpowiadała zainteresowaniom obdarowywanego. Może to być motyw z gry lub estetyczny wzór. Warto również wziąć pod uwagę rozmiar podkładki i dopasować ją do rozmiaru biurka gracza. Zbyt duża, która nie zmieści się na biurku, raczej nie będzie funkcjonalna.

Wyróżnione i polecane myszki gamingowe – 2024

Dodaj opinie