Najlepsza drukarka laserowa do domu – ranking 2024

Twoja drukarka właśnie się zepsuła? A może do tej pory wydawało Ci się, że nie potrzebujesz tego urządzenia, ale ciągłe wyprawy do papierniczego, żeby wydrukować jedną lub kilka stron stały się męczące, czasochłonne i zbyt kosztowne? Być może do tej pory korzystałeś z atramentowego modelu, ale toner starcza Ci na zbyt krótko, a koszty są ogromne? Niezależnie od Twoich pobudek, doszło do tego, że potrzebujesz dobrej drukarki laserowej do domu. Stajesz w obliczu pytania: jaką kupić drukarkę laserową: wielofunkcyjną czy tanią? Czy sprzęt, z którego będziesz korzystać tylko w domu musi być drogi? Czy istnieje tania drukarka laserowa wielofunkcyjna? Przeglądasz kolejne oferty, ale kompletnie nie wiesz, jaka drukarka laserowa ze skanerem do domu będzie najlepsza. Czy w ogóle potrzebujesz skanera? Dlaczego większość modeli drukuje tylko na czarno-biało? Przychodzimy z odpowiedzią na te i inne pytania, które pojawią się w trakcie wybierania idealnej drukarki. Z informacjami, które znajdziesz w tym artykule, porównanie drukarek wielofunkcyjnych laserowych nie będzie dla Ciebie problemem. Dowiesz się, jaka drukarka będzie najlepsza właśnie dla Ciebie. 

Co to jest i jak działa domowa drukarka laserowa?

Na rynku znajdziesz zarówno drukarki atramentowe, jak i laserowe. Ich działanie opiera się na zupełnie innych procesach, przez co różnią się nie tylko parametrami technicznymi, ale także wydajnością oraz kosztami eksploatacji. Choć na pierwszy rzut oka drukarka laserowa do użytku domowego wydaje się kosztowna, może wypaść o wiele bardziej opłacalnie w ogólnym rozrachunku. Warto jednak najpierw dowiedzieć się, na jakiej zasadzie działają te urządzenia. 

Pierwszym krokiem jest przygotowanie pokrytego światłoczułym materiałem wałka, które podlega naelektryzowaniu w odpowiedni sposób. W kolejnym kroku następuje naświetlanie wałka laserem. Nazwa drukarki laserowej pochodzi właśnie od tego elementu drukarki, choć teraz coraz częściej spotykamy modele „laserowe” działające za pomocą LEDowych diod. Podczas naświetlania laserem, ładunek elektryczny w niektórych miejscach znika. To, w których pozostaje, zależy od konkretnego typu drukarki. Dzielą się one na write-black (nadruk pochodzi z naświetlonych miejsc) oraz write-white (nadruk powstaje z miejsc, które pozostały puste). Warto wspomnieć, że drugi typ naświetlania daje o wiele lepszą jakość wydruku, jeśli chodzi o odwzorowanie detali. 

Etap drukowania polega na umieszczeniu tonera w odpowiednich miejscach, które zależą właśnie od stosowanej technologii write-black lub write-white. Nadruk jest przenoszony na papier, a po zakończeniu procesu wałek jest dokładnie oczyszczany. Choć wydaje się to skomplikowanym i długim procesem, urządzenia cechują się bardzo szybką pracą, a przez to wysoką wydajnością. Najlepsza drukarka laserowa do domu może drukować nawet kilkadziesiąt stron na minutę, co bije drukarki atramentowe na głowę. 

Domowa drukarka laserowa – ranking maj 2024

Drukarka laserowa z wydrukiem dwustronnym – duplex

W przypadku drukarek laserowych większość modeli oferuje drukowanie jednostronne. Nie oznacza to, że nie możesz drukować na nich dwustronnie. Spędzisz jednak sporo czasu na ręcznym przekładaniu papieru. Ciekawe, ile razy dopadnie Cię frustracja, bo znów włożyłeś papier nie w tą stronę, co trzeba i druk jest do góry nogami z jednej strony? Jeśli ten problem Cię dotyczy, albo po prostu często drukujesz dwustronnie, warto wybrać drukarkę laserową dwustronną ze skanerem. W dzisiejszych czasach, gdy ryza papieru staje się coraz większym kosztem, oszczędzanie kartek staje się powoli koniecznością oraz ma istotny wpływ na ekologię. A na to właśnie pozwala drukarka dwustronna automatyczna. Jest to wyjątkowo wydajna drukarka laserowa ze skanerem, która nie wymaga Twojej pomocy przy drukowaniu. Włączasz tylko opcję drukowania na swoim urządzeniu, np. komputerze, a całą pracę wykonuje Twoja drukarka. Sama przełoży papier i wydrukuje na drugiej stronie kartki potrzebne Ci informacje. Jeśli nie wiesz, jaką drukarkę laserową dwustronną wybrać, sprawdź ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych. Znajdziesz go na naszej stronie. Zapoznanie się z wyszukiwarką najlepszych drukarek pozwoli Ci na podjęcie lepszej decyzji.

Drukarka laserowa ze skanerem – wady i zalety

Jeśli zastanawiasz się, jaką drukarkę laserową wybrać do domu, powinieneś najpierw poznać wszystkie zalety i wady tych urządzeń. Dzięki temu dowiesz się, na jakie parametry musisz zwracać uwagę podczas wyboru urządzenia, by spełniało wszystkie Twoje oczekiwania. Drukarka laserowa ze skanerem do domu cechuje się niesamowitą wydajnością. Najsłabsze drukarki laserowe wydrukują dla Ciebie kilkanaście stron w ciągu minuty. Jeśli jednak zależy Ci na jeszcze szybszym urządzeniu, możesz znaleźć modele, które drukują nawet stronę na sekundę. Wiąże się to jednak z większym kosztem samego urządzenia. W domu raczej nie potrzebujesz sprzętu o aż takiej szybkości drukowania. Wszystko zależy jednak od Twoich potrzeb i preferencji.

Domowa drukarka laserowa
Domowa drukarka laserowa

Tusz do drukarki laserowej wystarcza na o wiele więcej stron niż w przypadku atramentowych modeli. Laserowa drukarka na jednym tonerze może wydrukować co najmniej 5 razy więcej stron niż atramentowa. Oczywiście tonery te są droższe, jednakże ich koszt jest jedynie 2-4 razy wyższy. Oznacza to, że drukarka laserowa jest tańsza w eksploatacji.

Ogromną zaletą drukarek laserowych jest także jakość wydruku. Jest ona szczególnie zauważalna przy druku w kolorze, ale nawet czarno-białe wydruki robią większe wrażenie, a detale są o wiele lepiej odwzorowane. O ile w przypadku tekstu może to nie mieć aż takiego znaczenia, tak w przypadku drukowania schematów czy rysunków jest to istotne.

Chciałbyś drukarkę laserową do domu, ale mimo zalet i wad, kompletnie nie wiesz, jak podejść do tematu i jakie urządzenie będzie dla Ciebie najlepsze? Skorzystaj z naszego rankingu drukarek laserowych wielofunkcyjnych. Ułatwi Ci podjęcie decyzji.

Drukarka laserowa monochromatyczna

Dobra drukarka laserowa do domu może drukować jedynie na czarno-biało. Większość z nas nie potrzebuje sprzętu, który pozwala na drukowanie w kolorze. Monochromatyczne drukarki laserowe odpowiadają właśnie za druk czarno-biały. Są idealne do drukowania dokumentów, ćwiczeń, kolorowanek dla dzieci, umów, rachunków itd. Są także najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem. Samo urządzenie jest tańsze niż drukujące w kolorze. Dodatkowo toner do drukarki monochromatycznej jest nie tylko tańszy, ale także bardziej wydajny i wystarcza na co najmniej 1000 stron. W wielu przypadkach wystarczy zakup jednego tonera na min. rok korzystania, co jest niezwykle opłacalną opcją. Przy okazji toner do drukarki laserowej nie wysycha, co jest częstym problemem w przypadku atramentowych modeli. Dzięki temu nawet jeśli drukujesz bardzo rzadko, nie będziesz musiał wymieniać zaschniętego tonera. To dodatkowa oszczędność.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem – dla kogo?

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu jest większą inwestycją, niż model monochromatyczny. Dlatego warto dokładnie przemyśleć, czy na pewno potrzebujesz urządzenia drukującego w kolorze. Komu przyda się taki sprzęt? Po pierwsze osobom, które lubią samodzielnie drukować zdjęcia w domu. Drukarka laserowa ułatwi drukowanie zdjęć w bardzo wysokiej jakości. W przypadku druku w kolorze wydajność liczona w stronach na minutę jest niższa niż podczas drukowania na czarno-biało. Również toner do niej jest droższy. 

Domowa drukarka laserowa ze skanerem
Domowa drukarka laserowa ze skanerem

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do domu

Mała kolorowa drukarka laserowa do domu sprawdzi się także dla osób, które często drukują w kolorze, np. projekty, grafiki czy plakaty. Jakość wydruku w kolorze z drukarki laserowej jest nieporównywalnie lepsza niż w przypadku drukarki atramentowej. Jeśli więc zależy Ci np. na udekorowaniu domu pięknymi plakatami czy obrazkami, wybierz drukarkę laserową. Wydruki będą wyglądać niemal jak zakupione w sklepie z plakatami.

Drukarka laserowa ze skanerem i WiFi – czy warto?

Najlepsza drukarka laserowa do domu pozwala na szybkie i proste drukowanie. Nie wymaga wielu kabli, podłączania, oraz przenoszenia z miejsca w miejsce, gdy chce z niej skorzystać inny domownik. Dlatego właśnie drukarka laserowa z WiFi do domu jest świetnym wyborem. Jeśli tylko ma korzystać z niej więcej niż jedna osoba, będzie to dobra inwestycja. Choć i w przypadku osób mieszkających samotnie, będzie to dobry wybór. Możesz bowiem drukować z każdego miejsca w domu. A do tego nie musisz robić tego z komputera! Drukarka z WiFi pozwoli Ci na drukowanie także z urządzeń mobilnych. Gdy kolejny raz odwiedzą Cię bliscy, a będziesz mieć model drukujący w kolorze, możesz wydrukować im ulubione zdjęcia prosto z ich telefonu.

Dobra drukarka laserowa z WiFi

Drukarka laserowa z WiFi do domu to wyjątkowa wygoda. Nie musisz przejmować się brakiem miejsca w swoim pokoju. Możesz pracować czy uczyć się nawet z łóżka, a w innym miejscu drukarka będzie przygotowywać dla Ciebie materiały, które musisz mieć na papierze. Wieczorem wydrukujesz pracę na studia prosto z łóżka, a rano wyjmiesz ją z drukarki i popędzisz na uczelnię. Czyż to nie jest wygodne rozwiązanie? Pamiętaj, że dobra drukarka laserowa ze skanerem to prawdziwa przyjemność korzystania. Musi posiadać wszystkie funkcje, na których Ci najbardziej zależy. Jeśli wybierzesz model, który nie spełni Twoich oczekiwań, będziesz się niepotrzebnie męczyć z takim urządzeniem. A przecież możesz znaleźć tanią i dobrą drukarkę laserową do domu. Skorzystaj z naszego rankingu drukarek domowych, by ułatwić sobie zadanie.

Małe drukarki laserowe do domu

Mała drukarka laserowa do domu
Mała drukarka laserowa do domu

Jaką drukarkę laserową wybrać do domu? Lepiej sprawdzi się kompaktowa drukarka laserowa ze skanerem monochromatyczna, czy mała drukarka laserowa kolorowa ze skanerem? A może model bez skanera będzie dla Ciebie najlepszy? Jeśli w domu masz mało miejsca, a nigdy nie potrzebowałeś skorzystać ze skanera, model jednozadaniowy może okazać się dla Ciebie najlepszy. Marzysz o tej funkcji, by przestać przesyłać ludziom średniej jakości zdjęcia dokumentów, notatek i innych materiałów? Koniecznie wybierz wtedy drukarkę wielofunkcyjną. Większość modeli ze skanerem posiada także możliwość kserowania.

W przypadku, gdy zamierzasz korzystać jedynie z opcji drukowania, wybierz mini drukarkę laserową do laptopa. To niewielkie urządzenie, które zajmuje mało miejsca. Dzięki temu możesz chować je bez problemu w szafce. A dodatkowo możesz zabrać ją ze sobą, gdzie tylko potrzebujesz. Możesz ją także bez problemu pożyczyć bliskim. Przewiezienie jej nawet autobusem nie będzie żadnym problemem.

Ekonomiczna drukarka laserowa do domu – na co zwracać uwagę?

Tanie drukarki laserowe ze skanerem mogą być tylko z pozoru bardziej opłacalne. Kluczowe znaczenie ma cena tonera. To jego będziesz wymieniać, gdy się skończy. Może więc się okazać, że jeśli sporo drukujesz, koszt zakupu oryginalnego tonera okaże się bardzo duży. Podczas poszukiwań drukarki sprawdź więc cenę tuszu i porównaj z innymi modelami. Możesz skorzystać z naszego rankingu, który uwzględnia ceny eksploatacji dzięki czemu ułatwi Ci zadanie. Często okazuje się, że najtańsza drukarka obsługuje możliwie najdroższe tonery, jakie są dostępne na rynku. I choć w pierwszej chwili wydasz mniej, późniejsza eksploatacja urządzenia wpędzi Cię w ogromne koszty. Najlepsza drukarka laserowa ze skanerem dopasowana do Twoich potrzeb, nie musi mieć wcale wszystkich możliwych funkcji. Najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem jest drukarka laserowa monochromatyczna, ponieważ czarny toner jest stosunkowo najtańszy.

Drukarka laserowa ze skanerem do domu – urządzenie wielofunkcyjne

Urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie tylko drukują, ale także kserują i skanują. Dobra drukarka laserowa do domu posiada WiFi, które pozwala na korzystanie z urządzenia wszystkim domownikom bez konieczności spacerów do drukarki z laptopem lub przenoszenia urządzenia z miejsca na miejsce. Drukarki ze skanerem laserowe to bardzo wydajne urządzenia, które są tańsze w eksploatacji niż atramentowe modele. Jeśli jesteś zdecydowany na zakup takiego urządzenia, możesz skorzystać z naszego rankingu drukarek laserowych wielofunkcyjnych, porównać modele i wybrać dla siebie ten, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania. 

Dodaj opinie