Jaki telefon do Diablo Immortal? Wymagania dla Android i iOS

Po długim czasie oczekiwania, w końcu poznaliśmy wymagania Diablo Immortal dla urządzeń mobilnych, bazujących na systemach Android i iOS. Na jakim telefonie odpalimy Diablo Immortal i czy trzeba pod nową grę Blizzarda wymienić smartfon? Sprawdź poniżej przykładowe telefony kompatybilne z nowym, mobilnym Diablo.

Diablo Immortal odpali na starym PC, a co z telefonami?

Minimalne wymagania PC Diablo Immortal zakładają, że gra odpali nawet na starszych PC, wyposażonych w procesor Intel Core i3 lub AMD FX-8100 oraz kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX 460, ATI Radeon HD 6850 lub Intel HD Graphics 530. W przypadku zalecanych wymagań, jest to procesor Intel Core i5 lub AMD Ryzen 5 oraz karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 770 lub AMD Radeon RX 470.

Przy takiej konfiguracji śmiało można stwierdzić, że Diablo Immortal odpalimy nawet na wieloletnim PC. A jak sytuacja ma się do urządzeń mobilnych? Jak się okazuje, trochę mniej kolorowo…

Wymagania Diablo Immortal na Android i iOS

Gracze mobilni, aby zagrać w Diablo Immortal na Android lub iOS, będą musieli wyposażyć się w smartfon z systemem operacyjnym minimum Android 5.0 lub iOS 11 bądź nowszym. Jeżeli chodzi natomiast o procesor w telefonie, urządzenie musi być wyposażone minimum w Snapdragon 660 / Exynos 9611 lub szybszy oraz kartę graficzną Adreno 512 / Mali-G62 MP3 lub szybszą. Ok, podzespoły podzespołami, ale co to realnie oznacza? Jaki telefon do Diablo Immortal będzie potrzebny?

Jaki telefon do Diablo Immortal? Lista przykładowych modeli

Poznaliśmy już wymagania Diablo Immortal na Android i iOS, jednak jaki telefon będzie odpowiedni? Zasadniczo większość telefonów ze średniej półki cenowej, jakie zostały wydane po 2018 roku. Oto przykładowe modele telefonów, na których odpalimy Diablo Immortal:

  • Samsung Galaxy A50s, A51, A52, A53 i nowsze,
  • Samsung Galaxy M21, M31, F41 i nowsze,
  • Samsung Galaxy S8, S9, S10, S20, S21, S22 i nowsze,
  • Samsung Galaxy A9, A10 i nowsze,
  • Redmi Note 7, 8, 9, 10, 11 i nowsze,
  • iPhone 6 lub nowszy.

Dodatkowo Diablo Immortal odpali na telefonach typu Motorola Edge 20, POCO X3 Pro, realme 9 Pro, realme GT Master i innych nowych telefonach z półki cenowej od około 1200 zł wzwyż. Warto dodać, że wymagania sprzętowe Diablo Immortal mogą jeszcze ulec zmianie. Wszystko za sprawą optymalizacji gry po premierze, która z pewnością niejednokrotnie będzie miała miejsce.

5 komentarzy

  1. Z tego co widzę, to to diablo na telefon nie ma specjalnych wymagań i wystarczy średniej klasy smartfon za 1000 zł, by pograć na całkiem dobrych ustawieniach. Na samsung a52 i samsung s10 śmiga aż miło, tylko telefony się trochę grzeją.

  2. Warto specjalnie kupować telefon do diablo immortal? Tym którym nie działa powinni się cieszyć, że nie wydadzą kroci na p2w w grze…

Dodaj opinie