Jakie słuchawki gamingowe do 100 zł wybrać? Ranking 2024

Gry komputerowe już od dawna królują na rynku – czy to w formie rozrywki i zabawy, czy bardziej profesjonalnego gamerskiego podejścia. Poza komputerem oraz komponentami dopasowanymi do naszych potrzeb i granych gier, warto także zwrócić uwagę na to, jakich słuchawek używamy. Jeśli jest to nasz pierwszy raz obcując z tematem, warto zacząć od tego jakie wybrać słuchawki gamingowe do 100 zł, by nie przepłacić, ale równocześnie zainwestować w granicach rozsądku. Poniższy ranking słuchawek gamingowych do 100 zł pomoże Ci znaleźć te idealne, niezależnie od tego czy grasz profesjonalnie czy hobbistycznie.

Wygodne słuchawki gamingowe – czyli jakie?

Wybierając najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł musimy najpierw zastanowić się czego szukamy w takich słuchawkach oraz jaki wygląd preferujemy. Niektórzy wolą słuchawki nauszne, inni douszne, jeszcze inni z kablem lub bezprzewodowe. Ważne, abyśmy na początku sami zastanowili się jakie są dla nas najwygodniejsze, zwłaszcza jeśli planujemy spędzić dużo godzin na sesjach gamingowych. Warto też zastanowić się, czy słuchawki gamingowe z mikrofonem do 100 zł to coś, co rozważamy. Jeśli spędzamy dużo czasu grając online w multiplayerze ze znajomymi, gdzie komunikacja w wygrywaniu meczy i przechodzeniu poziomów jest kluczowa, warto rozważyć także tę opcję. To, jakie słuchawki gamingowe w rankingu do 100 zł wybierzemy należy do nas, warto jednak rozważyć różnorodne opcje.

Słuchawki gamingowe USB czy mini jack

W ciągu ostatnich paru lat producenci coraz częściej stawiają na połączenia bezprzewodowe. Jeśli jednak znajdziemy dobre słuchawki gamingowe do 100 zł z kablem, prawdopodobnie będą one miały wejście USB-C lub mini jack. Które lepiej wybrać?

Jeśli chodzi o jakość dźwięku, istnieje duża szansa, że lepszy będzie on przy wejściu mini jack. Powodem jest to, że mini jack stosowane jest tylko i wyłącznie do wejść na słuchawki, USB-C zaś jest bardziej uniwersalne. Z USB-C korzysta się także do przesyłu danych, przez co wzrasta ryzyko pojawienia się zakłóceń lub szumów. Nie jest to jednak reguła. Producenci, by zapobiec niepożądanym usterkom zamiast w kablu, montują przetwornik DAC w przejściówce lub w samych słuchawkach gamingowych przewodowych. Czym jest przetwornik DAC? Jest to przetwornik cyfrowo-analogowy odpowiadający za emisję fal akustycznych docierających do naszych słuchawek gamingowych jack lub USB. 

Aktualnie nie ma jednak jednego standardu co do wyboru między USB-C a mini jack, ponieważ pierwsze z wymienionych połączeń dzięki zastosowaniu powyższych metod bardzo często dorównuje jakością dźwięku. To, o czym warto pamiętać przy wyborze przewodowych słuchawek gamingowych, to uniwersalność obu gniazd. USB-C aktualnie jest zdecydowanie bardziej popularnym wejściem, zaś z mini jack coraz bardziej się rezygnuje.

Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł – ranking czerwiec 2024

Jak wybrać dobre słuchawki dla graczy do 100 zł?

Jeśli zdecydujemy się na zakup tanich, dobrych słuchawek gamingowych warto zastanowić się, na co zwrócić uwagę. Pierwszą rzeczą, jaką trzeba sprawdzić, to ich oceny i opinie w Internecie. To, jakie słuchawki dla graczy do 100 zł wybierzemy powinno być w pewnym stopniu podyktowane opiniami innych osób na temat rozważanych przez nas słuchawek. Mogą one pomóc nam ukierunkować się na konkretny model i zauważyć możliwe wady, na które narzekają użytkownicy.

Ponadto, warto też sprawdzić firmę, z jakiej planujemy zakup. To, że dana firma jest popularniejsza i bardziej rozpoznawana wcale nie znaczy, że ostatecznie ma lepszy produkt. Często może się zdarzyć, że zapłacimy za samą markę, nie za jakość. Niektóre z nich specjalizują się w konkretnych rodzajach produktów – klawiaturach, komputerach czy laptopach, więc zakup na przykład słuchawek może okazać się niewart swojej ceny.

Słuchawki gamingowe świecące do 100 zł

To, co teraz jest trendy w świecie graczy to na pewno dwie rzeczy – słuchawki gamingowe z uszami kota oraz świecące słuchawki. Jeśli zdecydujemy się na słuchawki nauszne i ich wygląd jest dla nas priorytetem, warto rozważyć zakup takiego cacka, trzeba jednak pamiętać, że design to nie wszystko. Inwestycja w słuchawki gamingowe LED lub RGB może i wygląda fajnie, jest jednak droższa. Co ciekawe, często takie świecące słuchawki mają lepszej jakości dźwięk oraz nauszniki z lepszych materiałów, jednak idzie za tym cena.

Znalezienie dobrej jakości podświetlanych słuchawek gamingowych do 100 złotych może okazać się trudnym wyzwaniem.

Słuchawki gamingowe dla dziecka do 100 zł

Słuchawki gamingowe kolorowe mogą być dobrą opcją na prezent dla naszego malucha, który jest wielkim fanem gier video. Jeśli nadal chcemy jednak skupić się na jakości, pozostając przy tym w obszarze dobrych słuchawek gamingowych do 100 zł, warto zastanowić się w jak bardzo dziecięcy design chcemy pójść. Mamy oczywiście do wyboru słuchawki gamingowe podświetlane, słuchawki gamingowe z uszami lub kolorowe słuchawki gamingowe, jednak im bardziej odjechany wzór, tym słuchawki są droższe. 

Jeśli chcemy kupić słuchawki dla naszego malucha warto sprawdzić jakie możliwości regulacji mają, aby wraz z dorastaniem naszego dziecka, nadal mogło ono korzystać ze słuchawek.

Słuchawki gamingowe dla dziewczyn do 100 zł

Tak naprawdę to, czy jesteśmy dziewczyną czy chłopakiem grającym w gry drastycznie nie zmienia rodzaju polecanych słuchawek. Oczywiście, jeśli interesują nas słuchawki gamingowe damskie możemy poszukać bardziej delikatnych designów; coś bardziej subtelnego, być może słuchawki dokanałowe gamingowe, jeśli nie chcemy zepsuć swojej fryzury dużymi słuchawkami nausznymi? Być może ważne są kolory lub wzory, wówczas mamy pewność, że podstawy związane z jakością samych słuchawek nie zmieniają się.

Słuchawki gamingowe z mikrofonem czy bez?

Warto zastanowić się nad zakupem, czy nie lepiej zainwestować w słuchawki gamingowe z dobrym mikrofonem. Jeśli gramy na laptopie gamingowym, ma on zazwyczaj wbudowany system z mikrofonem. Jeśli jesteśmy zwolennikiem grania na PC, raczej nie posiadamy takich wygód. Jeśli wiemy, że nie interesuje nas gra online ani w multiplayerze i jesteśmy raczej graczem offline, fabularnych gier lub symulatorów, nie musimy martwić się dodatkowym mikrofonem. Gracze, którzy lubią rozgrywki z innymi, czy to obcymi czy znajomymi, powinni zainteresować się opcją mikrofonu.

Możliwości, jak zawsze, jest wiele. Słuchawki gamingowe bezprzewodowe z mikrofonem mogą niestety nie dostarczyć nam tak dobrej jakości dźwięku oraz głosu jak słuchawki gamingowe przewodowe z mikrofonem. Wynika to z kompresji danych na potrzeby ich bezprzewodowej transmisji, co znacznie może wpływać na jakość. Nie jest to reguła dla wszystkich słuchawek gamingowych wireless (czyli bezprzewodowych), ale warto mieć tą cechę na uwadze.

Słuchawki gamingowe bezprzewodowe – wireless

Słuchawki bezprzewodowe mają swoje plusy oraz minusy. Słuchawki gamingowe bezprzewodowe – ranking do 100 zł bierze pod uwagę ich wady oraz zalety. Ich głównym plusem jest brak kabla, który nie będzie plątał się między naszymi nogami i przeszkadzał w graniu. Ponadto, nie musimy się martwić odpowiednimi wejściami czy gniazdkami – aktualnie już każde urządzenie na rynku posiada możliwość połączenia bluetooth, za pomocą którego podłączymy nasze słuchawki do wybranego przez nas sprzętu. 

Najlepsze słuchawki gamingowe do 100 zł zazwyczaj jednak nie są słuchawkami bezprzewodowymi. Powody mogą być różne – słuchawki wireless trzeba ładować, co uniemożliwia korzystanie z nich przez długi czas, niektórzy użytkownicy takich słuchawek mogą narzekać na fakt, iż nie chcą trzymać się one w uszach (jeśli są douszne) lub przy ruchu zjeżdżają z naszej głowy (nauszne). Dodatkowo, przy takich słuchawkach istnieje prawdopodobieństwo otrzymania gorszej jakości dźwięku (lub głosu jeśli są to słuchawki gamingowe bezprzewodowe z mikrofonem) z powodu kompresji danych na rzecz braku kabla, co może zniechęcić część użytkowników. Wybierając słuchawki gamingowe bezprzewodowe warto rozważyć za oraz przeciw, dopasowując tym samym wybór do własnych potrzeb.

Słuchawki wygłuszające gamingowe – zamknięte czy otwarte?

Podstawowa różnica między słuchawkami gamingowymi zamkniętymi oraz otwartymi to wygłuszenie. Wpływa na to konstrukcja muszli słuchawek. Słuchawki zamknięte mają dokładnie zabudowaną muszle, dzięki temu kompletnie izolują nas od otaczającego świata. Jeśli chcemy w pełni skupić się na naszym ekranie oraz grach, jest to opcja dla nas. Dźwięk w takich słuchawkach skierowany jest wprost do ucha, polepszając jakość dźwięków i dając mocniejszy bass.

Słuchawki gamingowe otwarte to modele z tzw. grillem lub siateczką na muszli. Ich plusem jest zapewnienie nam przepływu powietrza oraz wentylacji. Głównym minusem jest zaś dźwięk, który dosłownie ucieka przez otwory. Przy takich słuchawkach nasze otoczenie słyszy dźwięki z nich dochodzące i my słyszymy otoczenie. Zapewniają jednak wentylację i przepływ powietrza z otoczenia do słuchawek i odwrotnie, dźwięki czemu możliwe jest dłuższe prowadzenie rozgrywki bez przerwy. Istnieje także rodzaj słuchawek półotwartych, łączący cechy obu tych modeli.

Słuchawki gamingowe do konsoli za 100 zł – na co zwrócić uwagę?

Zależnie od tego, jakiej konsoli używamy i gdzie mamy ją podłączoną, odpowiednie mogą być różne modele słuchawek. Słuchawki gamingowe do Xbox, Xbox one lub Xbox one S, będą się różniły od tych do PlayStation. Zasadniczą różnicą jest to, że konsola Xbox nie obsługuje złącza bluetooth. Oznacza to, że podłączenie większości słuchawek bezprzewodowych nie jest możliwe. Można próbować zrobić to poprzez transmiter USB, jednak nie zawsze ta metoda działa. W przypadku słuchawek gamingowe do xbox warto postawić na modele przewodowe, które możemy podłączyć korzystając ze złącza mini-jack 3,5 mm.

W przeciwieństwie do Xbox, słuchawki gamingowe bezprzewodowe do PS4 są dla nas opcją. PlayStation posiada złącze bluetooth, jak także USB oraz mini jack bezpośrednio na kontrolerze. Jedynym minusem konsoli może być fakt, że w niektórych modelach jesteśmy w stanie podłączyć do niej jedynie desygnowane akcesoria (słuchawki nie są wyjątkiem).

Słuchawki gamingowe – dźwięk przestrzenny

To, jak słyszymy dźwięki w naszych słuchawkach ma znaczenie zwłaszcza przy muzyce. Jeśli chodzi o granie, natężenie bassów oraz realistycznie brzmiące odgłosy nie zawsze są naszym priorytetem. Bywają nim raczej komfort noszenia, wentylacja czy kompatybilność z posiadanym sprzętem.

Jednak, dla wymagających aspekt dźwiękowy jest tak samo ważny jak inne, warto sprawdzić czy nasze słuchawki gamingowe posiadają technikę dźwięku przestrzennego, zwanego też wielokanałowym. Istnieje wiele rodzajów dźwięku przestrzennego – 5.1, 6.1, 7.1, a nawet 9.1. Różnią się one od siebie ilością kanałów dźwiękowych, zapewniających lepsze doświadczenie dla słuchacza. 

Najczęściej spotykanym modelem są słuchawki gamingowe 5.1 – jest to podstawowa wersja dźwięku wielokanałowego, którą możemy usłyszeć choćby na filmach. Zapewnia ona pięć kanałów pełno-pasmowych (z przodu – lewy, prawy i centralny, z tyłu – lewy i prawy) oraz kanału subwoofera. Pozostałe wersje to bardziej rozwinięte modele dźwięku 5.1.

Najczęściej zadawane pytania na temat słuchawek gamingowych do 100 zł w 2024

Ile kosztują słuchawki gamingowe?

Tanie i dobre słuchawki gamingowe mają naprawdę duży popyt na rynku dla graczy, ponieważ ceny słuchawek gamingowych mimo że zaczynają się nawet od zawrotnych 15 lub 16 złoty, kończą się nawet na paru tysiącach. Gama rodzajów oraz marek jest przytłaczająca, nawet dla profesjonalistów, dlatego tak ważnym jest aby wcześniej ustalić dopuszczalny dla nas budżet oraz to, czego szukamy w danym produkcie.

Jakie słuchawki gamingowe wybrać do konsoli?

Przy wybieraniu słuchawek gamingowych do konsoli trzeba zwrócić uwagę na posiadany przez nas model konsoli. Konsola Xbox nie posiada opcji bluetooth, co wyklucza jakiekolwiek słuchawki dla graczy bezprzewodowe. Konsole PlayStation często bywają ograniczone tylko do dedykowanych przez firmę akcesoriów, co ograniczało nasz wybór. Aktualnie do konsoli PS4 możemy podłączyć zarówno słuchawki bezprzewodowe jak i przewodowe poprzez USB lub złącze mini jack na kontrolerze.

Jakie słuchawki gamingowe wybrać do smartfona?

Aby nasze słuchawki gamingowe do telefonu były jak najbardziej uniwersalne, warto rozpatrzyć opcję słuchawek bezprzewodowych. Zapewniają one duży komfort użytkowania wraz z równoczesną łatwością transportu. Głównym minusem, jak już wspomnieliśmy, jest potrzeba ładowania takich słuchawek, jednak z postępem technologicznym szybkość ładowania znacznie się skraca i coraz mniej wpływa to na jakość ich użytkowania. Jeśli jednak jesteśmy przekonani do słuchawek gamingowych przewodowych, musimy sprawdzić jakie wejścia posiada nasz telefon. Coraz mniej smartfonów posiada wejście mini jack, utrudniając nieco wybór. 

Wyróżnione i polecane słuchawki gamingowe do 100 zł w 2024

Dodaj opinie