Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł wybrać? – Ranking 2024

Słuchawki gamingowe to gadżet, który przyda się z wielu powodów. Znakomita jakość dźwięku sprawia, że przydadzą się one nie tylko graczom, ale i osobom, które lubią słuchać muzyki. Z kolei słuchawki gamingowe z dobrym mikrofonem przydadzą się do prowadzenia rozmów. Tu pojawia się zatem pytanie, jakie wybrać słuchawki gamingowe do 200 zł? Przeczytaj nasz ranking słuchawek gamingowych do 200 zł, a znajdziesz idealne, tanie i dobre słuchawki gamingowe. Poznaj nasze polecane słuchawki gamingowe i dowiedz się, czego można się spodziewać po sprzęcie za mniej niż 200 zł w 2024

Słuchawki wygłuszające gamingowe – zamknięte, czy otwarte?

Tak jak wspomnieliśmy, słuchawki do 200 zł można podzielić także na słuchawki nauszne gamingowe oraz na słuchawki douszne gamingowe. Z kolei te pierwsze można podzielić na słuchawki wygłuszające nauszne, słuchawki gamingowe otwarte i zamknięte. Zdaniem ekspertów to właśnie one są lepsze. Głównie ze względu na to, że zapewniają lepsze wygłuszenie. Natomiast słuchawki dokanałowe gamingowe, poleca się każdemu, kto szuka lekkich i mobilnych słuchawek do telefonu. Jakie słuchawki do 200 zł będą więc najbardziej odpowiednie?

Wygłuszające słuchawki gamingowe – opinie

Ze względu na duże muszle, które osłaniają zewnętrzną część ucha, słuchawki nauszne zamknięte zapewniają lepszej izolacji przed dźwiękami dochodzącymi z otoczenia. Wielu użytkowników zwraca również uwagę na design tych urządzeń. W przeciwieństwie do modeli dousznych, ich zewnętrzna obudowa może zostać ciekawie zaprojektowana. Przykładem tego są designerskie słuchawki gamingowe ledowe oraz słuchawki gamingowe z uszami kota

Słuchawki gamingowe do 200 zł – ranking maj 2024

Jak wybrać dobre słuchawki gamingowe do 200 zł?

W sklepach można znaleźć setki urządzeń, które reklamuje się jako tanie, dobre słuchawki gamingowe. Nie da się jednak ukryć, że można się natknąć na naprawdę różne słuchawki gamingowe dla graczy. Jak zatem rozpoznać te dobre słuchawki gamingowe do 200 zł? Wiele cennych wskazówek dostarczy Ci nasz poradnik o najlepszych słuchawkach gamingowych z rankingu do 200 zł. Przeczytaj i dowiedz się, jakie słuchawki gamingowe do 200 zł Cię nie rozczarują. Podpowiadamy, na co zwracać uwagę przy ich zakupie, dobrych a zarazem tanich słuchawek gamingowych! Ranking słuchawek gamingowych uwzględnia jako główny czynnik cenę, ale zaraz za tym kryterium, istotne są parametry i jakość, stąd w rankingu słuchawek gamingowych odnajdziesz najlepsze propozycje słuchawek do 200 zł jakie są dostępne na rynku i w sprzedaży.

Czułość słuchawek

To jeden z najważniejszych parametrów, który wpływa na jakość dźwięku. Może się bowiem okazać, że w słabych modelach przy wyższej głośności pojawią się problemy z odtwarzaniem niektórych tonów. Jakie słuchawki gamingowe do 200 zł zatem wybrać, aby się nie rozczarować? Standardem stały się modele o czujności w granicach od 80 do 140 dB. Jeżeli jednak chodzi o słuchawki do komputera gamingowe, warto rozważyć zakup urządzenia o wyższej czułości. Dzięki temu będą one działać bez zarzutów, nawet jeżeli podłączy się go do sprzętu o niskiej wydajności, np. telefonu.

Pasmo przenoszenia słuchawek i mikrofonu

Dobre słuchawki gamingowe przewodowe z mikrofonem powinny posiadać zakres częstotliwości adekwatny do zakresu słyszalności dźwięków u człowieka. Mowa wiec tu o częstotliwości około 16–20 000 Hz. Na szczęście jednak wszystkie słuchawki dla graczy produkowane w ostatnich latach spełniają ten wymóg. Również modele, które pojawiły się w naszym rankingu słuchawek gamingowych do 200 zł. 

Impedancja i efektywność

Impedancja jest miarą oporu elektrycznego i w przypadku, gdy staje się ona za wysoka – do tego, by uzyskać czysty dźwięk, słuchawki będą potrzebowały więcej mocy niż zwykle. Jest to ważne, ponieważ przyczyni się to do znacznie szybszego zużycia baterii w telefonie lub laptopie (w przypadku urządzeń takich jak słuchawki gamingowe z jednym jackiem). W modelach takich jak słuchawki gamingowe wireless spowoduje to bowiem szybsze rozładowanie wewnętrznej baterii urządzenia. Natomiast jeżeli stosuje się słuchawki gamingowe do komputera, nie będzie to stanowiło problemu. Efektywność oznacza natomiast ilość decybeli, jakie urządzenie jest w stanie wyprodukować z każdego miliwata. Dobre słuchawki gamingowe w tej cenie powinny mieć efektywność od 85 dB/mW do 110 dB/mW.

Kabel

Słuchawki przewodowe gamingowe posiadają wiele zalet. Jednak obecność kabla, który jest ich rozpoznawalną cechą, może okazać się również poważną wadą. Zwłaszcza jeżeli jest on zbyt długi lub za krótki. Wygodne słuchawki dla graczy powinny posiadać kabel dopasowany długością do potrzeb swojego użytkownika. Nawet najlepsze słuchawki do 200 zł jak będą mieć za krótki kabel to będą leżeć w kącie lub szufladzie.

Rozmiary przetworników

To parametr, który wpływa nie tylko na komfort użytkowania, ale i zapewnia izolację hałasów, które dochodzą z otoczenia. Dobre słuchawki gamingowe do 200 zł to modele wyposażone w duże przetworniki. Jest tak, ponieważ są one w stanie uzyskać lepszej jakości dźwięk – w tym również efekt dźwięku przestrzennego. Ponadto będą one również wygodniejsze w noszeniu na głowie.

Żywotność słuchawek

Bardzo ważnym aspektem w zestawieniu najlepszych słuchawek gamingowych w rankingu do 200 zł jest ich żywotność. Ciężko nie zauważyć, że żywotność urządzeń z przewodem zależy od tego, w jaki sposób zabezpieczono wrażliwe na przerwanie części. Jeżeli chodzi natomiast o słuchawki bezprzewodowe gamingowe z mikrofonem – zależy to od żywotność baterii. W modelach do 200 zł powinna ona nie tracić swoich właściwości nawet przez 16 miesięcy ciągłego użytkowania. Jakie słuchawki bezprzewodowe do 200 zł wybrać? Zachęcamy do skorzystania ze sprawdzonych już pozycji, w rankingu słuchawek gamingowych na 2024 rok.

Dodatkowe funkcje

Dostępne w sklepach słuchawki gamingowe z mikrofonem do 200 zł mają także wiele innych funkcji, które wpływają na komfort użytkowania. Mowa tu o udogodnieniach takich jak przyciski do regulacji głośności, zmiany piosenki, wyciszenie mikrofonu itd.

Design słuchawek

Producenci sprzętu dla graczy nie przestają nas zaskakiwać. Oferowane przez nich modele zaskakują zarówno pod względem kolorystyki, ale i formy. Przy nich tradycyjne słuchawki gamingowe czarne, które pojawiają się w każdym rankingu najlepszych słuchawek gamingowych do 200 zł, wypadają dość przeciętnie. I trudno się z tym nie zgodzić – produkty takie jak słuchawki gamingowe kocie uszy, czy słuchawki gamingowe LED wyglądają naprawdę zjawiskowo. Co więcej, takie fajne słuchawki gamingowe to rewelacyjny pomysł na prezenty – i to nie tylko dla dzieci i młodzieży.

Wygoda użytkowania

Na końcu warto również przyjrzeć się kwestiom związanym z komfortem użytkowania. Nawet najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł okażą się bowiem do niczego, jeżeli nie będą wygodne. O tym, jak znaleźć wygodne słuchawki dla graczy oraz dlaczego słuchawki przewodowe nauszne gamingowe mogą okazać się lepszym wyborem niż słuchawki dokanałowe gamingoweopowiemy w dalszej części naszego rankingu słuchawek gamingowych do 200 zł.

Słuchawki gamingowe bezprzewodowe – wireless

Dostępne w naszym zestawieniu urządzenia można podzielić na klasyczne słuchawki gamingowe przewodowe oraz słuchawki nauszne bezprzewodowe gamingowe, czyli modele wireless. To co, je różni to obecność kabla, który podłącza się do urządzenia. Jakie słuchawki do 200 zł wybrać najlepiej? Nie da się ukryć, że szukana kategoria cenowa to głównie tanie słuchawki gamingowe, co jest ich równocześnie największą zaletą. Wystarczy jednak zajrzeć do zestawienia słuchawek gamingowych bezprzewodowych – w rankingu do 200 zł, aby przekonać się, że w tym samym budżecie można znaleźć całkiem dobre słuchawki bezprzewodowe z mikrofonem gamingowe. Niektóre z nich na jednym ładowaniu mogą działać nawet 6 do 8 godzin.

Słuchawki gamingowe USB czy Jack?

Jeżeli dojdziesz do wniosku, że słuchawki gamingowe z mikrofonem bezprzewodowe nie są dla Ciebie – sięgnij po modele z kablem. Zanim jednak wybierzesz konkretny model – zwróć uwagę na to, że w stworzonym przez nas rankingu najlepszych słuchawek gamingowych do 200 zł można wyróżnić dwa typy złączy. Dlatego też warto zastanowić się nad tym, które z modeli wybrać – słuchawki USB gamingowe czy słuchawki gamingowe jack? Zdaniem ekspertów to właśnie modele z USB wygrywają to starcie. Powodem jest m.in. to, że pozwalają one uzyskać dźwięk przestrzenny 5.1 lub 7.1, o czym napiszemy w dalszej części naszego zestawienia słuchawek gamingowych – ranking do 200 zł. Argumentem za tym przemawiającym, jest również to, że słuchawki gamingowe mini jack są z reguły wyposażone w gorsze mikrofony. Z powodzeniem można je jednak wykorzystać do innych urządzeń, np. jako słuchawki gamingowe do telefonu.

Słuchawki gamingowe z mikrofonem, czy bez? 

Dalej zastanawiasz się nad tym, jak znaleźć najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł? Weź pod uwagę również to, że dostępne w sklepach modele można podzielić na słuchawki bez mikrofonu gamingowe i modele z mikrofonem. Dzięki nim można nie tylko słuchać muzyki, ale i prowadzić rozmowy z innymi uczestnikami rozgrywek.  Słuchawki gamingowe z dobrym mikrofonem, są dużo bardziej uniwersalne, tym bardziej, że nie które tytuły gier wymagają komunikacji głosowej między graczami.

Wśród modeli, które znalazły się w naszym zestawieniu słuchawek gamingowych w rankingu do 200 zł, na uwagę zasługują:

 • Słuchawki douszne gamingowe z mikrofonem – które wkłada się do ucha;
 • Słuchawki nauszne z mikrofonem gamingowe – których poduszki zasłaniają ucho zewnętrzne.

To jednak jeszcze nie wszystko. Słuchawki gamingowe bezprzewodowe z mikrofonem, które można znaleźć w sklepach, dzielą się również ze względu na rodzaj mikrofonu. Pod tym względem produkty te można podzielić na:

 • Słuchawki gamingowe z odpinanym mikrofonem;
 • Słuchawki gamingowe z chowanym mikrofonem.

Na wyróżnienie zasługują także słuchawki gamingowe z mikrofonem USB, które ze względu na ten rodzaj złącza, mogą posłużyć jako słuchawki gamingowe z mikrofonem do PS4. Nie sprawdzą się one jednak jako słuchawki gamingowe z mikrofonem do Xbox one, do którego używa się innego złącza.

Słuchawki nauszne gamingowe dla graczy – mikrofon

Wybierając model z mikrofonem, warto również poświęcić uwagę, jego parametrom. Dobre słuchawki gamingowe z mikrofonem powinny działać w pasmie przenoszenia 100~10000 Hz. Warto również sięgać po modele z maksymalnie wysoką czułość, co sprawi, że słuchawki do 200 zł nauszne pozwolą uzyskać maksymalnie czysty dźwięk, w tym przypadku dla innych graczy, co również może być kluczowe dla jakości komunikacji.

Najlepsze słuchawki gamingowe a dźwięk przestrzenny

Słuchawki gamingowe w rankingu do 200 zł mogą oferować dźwięk przestrzenny. Oczywiście pod warunkiem, że posiadają złącze USB. Takie modele można podzielić na:

 • Słuchawki gamingowe 5.1 – posiadają 5 głośników i 1 subwoofer, dzięki czemu pozwalają na uzyskanie przestrzennego dźwięku, co wznosi realizm rozgrywki na zupełnie nowy poziom
 • Słuchawki gamingowe 7.1. – w odróżnieniu od opcji 5.1. najbardziej zaawansowane modele 7.1 posiadają muszle, w których znajduje się nawet po 5 przetworników. To pozwala uzyskać niezwykłej jakości dźwięk, który przewyższy dobrej jakości kino domowe.

Dzięki takim gadżetom gracze mogą nacieszyć się przestrzennym dźwiękiem, który wpływa na realizm gry. Dochodzące do nich z różnych kierunków odgłosy, potęgują doznania i czynią grę ciekawszą.

Wygodne słuchawki gamingowe – czyli jakie?

Wystarczy wpisać w wyszukiwarce hasło „słuchawki gamingowe bezprzewodowe – ranking do 200 zł”, a w wynikach wyszukiwania pokażą się przeróżne słuchawki dla graczy. Jednak jak znaleźć te wygodne słuchawki gamingowe? Warto postawić na modele otwarte z regulowanym pałąkiem oraz dużymi i miękkimi poduszkami. Osobom, które chcą jednak uniknąć problemu ciągnącego się kabla, poleca się wybrać słuchawki bezprzewodowe gamingowe bez mikrofonu. Ich dodatkowym plusem jest to, że słuchawki douszne nie zakłócają cyrkulacji powietrza. Co więcej, zachęca do tego również atrakcyjna cena. Dobre słuchawki bezprzewodowe gamingowe można znaleźć w sklepach za kwotę poniżej 200 zł.

Słuchawki gamingowe dla dziecka do 200 zł

Jakie słuchawki gamingowe dla dzieci będą najlepsze? Kupując tego typu gadżet dla dzieci, warto postawić na słuchawki gamingowe kolorowe, np.:

 • Słuchawki gamingowe niebieskie;
 • Słuchawki gamingowe czerwone;
 • Słuchawki białe gamingowe;
 • Słuchawki gamingowe zielone.

Ulubiony kolor sprawi, że dziecko ucieszy się z prezentu jeszcze bardziej. To jednak jeszcze nie wszystko. Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego modelu, warto wziąć pod uwagę zainteresowania pociechy. W sklepach można bowiem znaleźć nowoczesne słuchawki gamingowe dla dziecka, które nawiązują do jego ulubionej gry lub postaci z bajki.

Słuchawki gamingowe świecące do 200 zł

Słuchawki gamingowe podświetlane to produkt, który robi prawdziwą furorę. Takie  podświetlane słuchawki gamingowe można podzielić m.in. na słuchawki gamingowe RGB, które zostało zainspirowane popularnymi kilkanaście lat temu kolorowymi podświetleniami do central komputerów. Pozwalają na uzyskanie niezwykłego efektu. Ponadto w sklepach można znaleźć również modele takie jak słuchawki dla graczy gamingowe diody LED + mikrofon, czy modele douszne ze świecącym kablem LED. 

Słuchawki gamingowe dla dziewczyn do 200 zł

W przypadku dziewczynek poleca się natomiast słuchawki gamingowe damskieIdealne dla nastolatek oraz mniejszych dziewczynek będą modele w żywych i soczystych kolorach, np.:

 • Słuchawki gamingowe różowe;
 • Słuchawki gamingowe białe;
 • Słuchawki gamingowe fioletowe.

Ponadto producenci akcesororiów gamingowych oferują także słuchawki gamingowe z uszami. Takie wyjątkowe słuchawki gamingowe z mikrofonem różowe to znakomity prezent dla dziewczynek i nastolatek, który z pewnością nie wyląduje w kącie. Słuchawki gamingowe dla dziewczyn wyróżnia również sam kolor, łatwo więc dopasować słuchawki do gustu dziewczyny.

Słuchawki gamingowe do konsoli za 200 zł – na co zwrócić uwagę?

Na końcu warto również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy słuchawki gamingowe do PC mogą być używane jako słuchawki gamingowe do PS4 lub słuchawki gamingowe do Xbox? Wszystko zależy od rodzaju konsoli – nie każda bowiem poradzi sobie ze złączem typu Jack, np. słuchawki gamingowe Xbox, które powinny być zakończone kablem USB. W przeciwieństwie do nich złącze Jack 3,5 mm mogą zostać wyposażone słuchawki gamingowe do Xbox one i słuchawki gamingowe do Xbox one S. Urządzenia te pozwalają bowiem na jednoczesne korzystanie z dwóch typów kabli. Problem ten całkowicie rozwiążą jednak słuchawki gamingowe bezprzewodowe do PS4, których podłączenie do konsoli nie wymaga kabla.

Najczęściej pojawiające się pytania o słuchawki gamingowe do 200 zł w 2024

Ile kosztują słuchawki gamingowe?

Słuchawki gamingowe są dostępne w różnych przedziałach cenowych. Te dobre można znaleźć w sklepach już do 200 zł.

Jakie słuchawki gamingowe wybrać do konsoli?

Wszystko zależy od typu konsoli. Na podłączenie się jackiem pozwalają tylko Xbox one i Xbox one S.

Jakie słuchawki gamingowe wybrać do smartfona?

Do gry w telefonie poleca się wybór słuchawek z wejściem typu jack. Mogą to być zarówno słuchawki douszne, jak i modele nauszne.

Wyróżnione i polecane słuchawki gamingowe do 200 zł w 2024

9 komentarzy

 1. Wydaje mi się, że najlepsze słuchawki do grania w tym pułapie cenowym mimo wszystko robi JBL, może są nieco lepsze ale nie sądzę żeby było dużo różnic między modelami z rankingowego TOP 10

 2. Jak wybierać słuchawki do gier bezprzewodowe to z pewnością unikać typowych TWS, lepiej pchełki sprawdzają się do słuchania muzyki, niż do dźwięku przestrzennego.

 3. Warto pamiętać, że słuchawki dla graczy przedkładają jakość basu nad jakość tonów średnich i niskich, więc słuchać można w nich dobrze jazzu, rocka, popu, ale do Trap, Phonk, lepiej mieć zapasowe słuchawki! No chyba, że ktoś ma płasko ustawiony korektor, to słuchawki dla graca można potraktować jako uniwersalne.

 4. Jak chcecie słuchawki do grania do 200zl to musicie wybierać takie, co mają złącze USB, inaczej nie ma opcji na dźwięk 7.1 albo 5.1

Dodaj opinie