GAMINGOWE OKAZJE NOWE SMARTFONY

Najlepsza drukarka laserowa do biura – Ranking 2024

Zamierzasz otworzyć własną firmę i nie wiesz, jaka drukarka laserowa ze skanerem do biura będzie najlepsza? A może stary sprzęt się zepsuł, jest mało ekonomiczny, albo nie posiada niektórych funkcji, które znacznie ułatwiłyby pracę Tobie i Twoim pracownikom? Przychodzimy z pomocą! W tym artykule znajdziesz wszelkie niezbędne informacje, które pomogą Ci podjąć decyzje o zakupie odpowiedniego urządzenia. Dowiesz się, na co zwracać uwagę podczas zakupów, jakie wady i zalety mają drukarki laserowe, a także jakie modele są dostępne na rynku. Jeśli zastanawiasz się, jaką kupić drukarkę laserową: wielofunkcyjną czy tanią, przeczytaj koniecznie ten poradnik. Tania drukarka nie zawsze jest tak ekonomiczna, jak nam się to wydaje. Po lekturze będziesz miał niezbędną wiedzę, która ułatwi Ci porównanie drukarek wielofunkcyjnych laserowych i pozwoli na wybranie idealnego modelu do Twojego biura. 

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura – na co zwracać uwagę?

Większość przedsiębiorców szuka oszczędności, gdzie tylko się da. Dlatego też podczas wyposażania biura lub wymiany sprzętu poszukują oni możliwie najtańszych i najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Często jednak oba te pojęcia nie łączą się. Trudno znaleźć sprzęt, który będzie jednocześnie tani podczas zakupów, jak i tani w eksploatacji. W wielu przypadkach tania drukarka laserowa do firmy obsługuje droższe tonery. Jeśli Twoim celem jest jednak ekonomiczna drukarka laserowa do biura, sprawdzaj dokładne parametry urządzeń oraz tusze, których wymagają konkretne modele. Możesz w tym celu sprawdzić ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych, który znajdziesz na naszej stronie. Pomoże Ci on znaleźć najlepszą drukarkę laserową ze skanerem to Twojego biura. 

Na co jeszcze, oprócz kosztu tonera, zwracać uwagę podczas poszukiwań idealnej drukarki? Przemyśl, jak często sprzęt będzie wykorzystywany i ilu pracowników będzie korzystać z drukarki w tych samych godzinach pracy. W przypadku jednego pracownika nie potrzeba przeważnie bardzo szybko drukującego urządzenia. Jeśli jednak całe biuro typu open-space, w którym jest kilkunastu pracowników, będzie korzystać z jednego urządzenia, lepiej sprawdzi się wydajna drukarka laserowa do biura. Dzięki szybszemu urządzeniu nie będzie przestojów w postaci oczekiwania na swoją kolej na wydruk. To zredukuje koszty ponoszone przez firmę, ponieważ pracownicy zyskają cenne minunty, które będą mogli przeznaczyć na wykonywanie swoich obowiązków. W zależności od urządzenia, możesz otrzymać od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu wydrukowanych stron w ciągu minuty. 

Drukarka laserowa monochromatyczna

Drukarka laserowa do biura tania w eksploatacji to monochromatyczny model, który drukuje jedynie na czarno-biało. Jeśli potrzebna Ci jest drukarka laserowa do faktur lub drukarka laserowa do kopert, zdecydowanie monochromatyczna Ci wystarczy. Takie pisma przeważnie są czarno-białe. W przypadku, gdy nie zamierzasz drukować kolorowych materiałów, nie warto przepłacać za urządzenie. Drukarki laserowe monochromatyczne są zdecydowanie tańsze w zakupie, a tonery do nich wychodzą korzystniej cenowo niż kolorowe. Pamiętaj o tym, że najlepsza drukarka laserowa do biura to niekoniecznie taka, która posiada wszystkie funkcje dostępne na rynku oraz dodatkowe „bajery”. Najważniejsze, by była dopasowana do potrzeb Twoich oraz Twoich pracowników. 

Drukarka laserowa wielofunkcyjna do biznesu – ranking marzec 2024

Drukarka laserowa ze skanerem – wady i zalety

Każde urządzenie wielofunkcyjne z drukarką laserową oraz sama drukarka laserowa do biura bez żadnych dodatkowych funkcji w postaci np. skanera posiada swoje wady i zalety. Warto poznać je przed zakupem, by wybrać urządzenie, które sprawdzi się najlepiej w Twojej firmie. Zacznijmy od wad, ponieważ najczęściej to właśnie one odgrywają decydującą rolę podczas zakupów. Już jedna niewielka wada potrafi całkowicie wyeliminować sprzęt. Jak już wcześniej wspomnieliśmy, niektóre tanie drukarki obsługują drogie tonery, przez co koszty eksploatacji urządzenia stają się bardzo wysokie. Im więcej drukujesz, tym bardziej odczujesz różnicę. Dlatego podczas wyboru drukarki nie zawsze warto kierować się jej ceną. Jest ona oczywiście istotna, ale ważniejszy jest koszt tonera. Już tańsze z dostępnych na rynku tuszów do drukarek laserowych wystarczają na co najmniej 1000 stron. To ponad 5 razy więcej niż przeciętny tusz atramentowy. Dzięki temu drukarki laserowe są tańsze w użytkowaniu, co zdecydowanie jest ich zaletą.

Dobre urządzenie wielofunkcyjne do firmy
Dobre urządzenie wielofunkcyjne do firmy

Oprócz tego są to szybkie i wydajne urządzenia. Dobra drukarka laserowa do biura jest w stanie wydrukować co najmniej kilkanaście stron w ciągu minuty, a najlepsza drukarka laserowa do biura pozwala na wydruk nawet 60 stron na minutę, co oznacza, że wydrukowanie jednej strony zajmuje jej sekundę! Jeśli w Twoim biurze drukuje się bardzo dużo, to będzie świetny wybór, który zdecydowanie ułatwi Wam pracę. Szybka praca nie przekłada się na słabej jakości wydruki. Przeciwnie – są one wysokiej jakości, dzięki czemu Twoje firmowe dokumenty będą prezentować się estetyczniej. Jest to szczególnie ważne w przypadku np. zaproszeń, ulotek czy plakatów.

Czy laserowe drukarki mają jeszcze jakieś wady? Urządzenia wielofunkcyjne są przeważnie większe niż atramentowe odpowiedniki. Na rynku znajdziesz jednak małe drukarki laserowe, które sprawdzą się świetnie nawet w najmniejszym biurze oraz jako przenośne urządzenia. Sprawdź ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych na naszej stronie i porównaj modele, które Cię zainteresują. 

Drukarka laserowa z wydrukiem dwustronnym – duplex

Zaletą niektórych drukarek laserowych jest funkcja automatycznego druku dwustronnego. Jak działa drukarka laserowa dwustronna ze skanerem? Pozwala ona na drukowanie po obu stronach kartki w szybkim tempie. Dzięki temu oszczędzasz papier, którego ceny coraz szybciej rosną. To zmniejsza koszty ponoszone przez Twoją firmę. Drukarki, które nie posiadają takiej funkcji, także mogą drukować po obu stronach, jednak wymaga to Twojej obecności i ingerencji. Musisz własnoręcznie przekładać papier i skupić się przy tym, by włożyć go w odpowiednią stronę. W innym przypadku okaże się, że jedna strona jest do góry nogami w stosunku do drugiej. Jeśli więc zależy Ci na druku dwustronnym, wybierz urządzenie, które posiada automatyczną funkcję. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, ponieważ drukarka sama przełoży papier i zrobi to na pewno w odpowiednią stroną. Nie będzie mowy o pomyłkach i ponownym drukowaniu materiałów.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem – dla kogo?

To, jaką drukarkę laserową wybrać do firmy, zależy od wielu czynników. Drukarki monochromatyczne sprawdzą się w wielu przypadkach, ale oczywiście nie we wszystkich. W niektórych firmach z pewnością przyda się drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do biura. Może być to jedyne urządzenie w Twoim biurze, albo jedno z kilku, które będziesz posiadać w Twojej firmie. Wszystko zależy od tego, z jakiej formy druku korzystasz częściej. Drukarka laserowa do drukowania zdjęć musi być kolorowa. Wieszanie czarno-białych zdjęć w biurze lub całej siedzibie firmy nie jest dobrym pomysłem. Mała drukarka laserowa kolorowa ze skanerem wydrukuje zdjęcia wysokiej jakości, dzięki czemu będziesz mógł wykorzystać je nie tylko do biura, ale także w celach marketingowych i wizerunkowych. Fotografie uśmiechniętych pracowników podczas imprez integracyjnych czy ciekawych firmowych wydarzeń będą przyciągać wykwalifikowanych pracowników. Również same osoby zatrudnione poczują się w takiej firmie lepiej. Będą wiedziały, że są ważne dla pracodawcy. 

Kolorowy toner powinna posiadać także drukarka laserowa do etykiet samoprzylepnych. Wszystko zależy oczywiście od rodzaju etykietek, które drukujesz, więc w niektórych przypadkach (np. cenówki, kody kreskowe) sprawdzi się urządzenie monochromatyczne. Jeśli jednak etykietki zawierają piktogramy, ostrzeżenia, logo marki, obrazki czy zdjęcia – warto wybrać kolorową drukarkę laserową. Pozwoli Ci ona na wysokiej jakości wydruk. Pamiętaj jednak, że takie urządzenie jest droższe od modeli monochromatycznych, dlatego powinieneś dokładnie przemyśleć, czy będziesz często korzystać z opcji druku w kolorze. Jeśli to dodatkowy „bajer”, który może czasem się przyda, raczej nie warto inwestować w drogie urządzenie.

Drukarka laserowa kolorowa ze skanerem do biura

Duża drukarka laserowa do biura
Duża drukarka laserowa do biura

Drukarka laserowa kolorowa do zaproszeń przyda się tam, gdzie na porządku dziennym stosowane są zaproszenia nie tylko dla pracowników, ale także dla osób z zewnątrz. Drukarka laserowa do zaproszeń może być także monochromatyczna. Wszystko zależy od tego, jaki design ma papeteria stosowana w Twojej firmie. Jeśli sama w sobie jest elegancka i nie potrzebuje dodatkowych ozdobników, zdecydowanie wystarczy czarny nadruk z zaproszeniem dla konkretnej osoby. 

A jaka drukarka laserowa do wizytówek będzie najlepsza? Znów: wszystko zależy od wizerunku Twojej firmy. W przypadku, gdy posiada ona charakterystyczny kolor lub barwne logo, lepiej drukować wizytówki w kolorze. Jeśli jednak wszystko opiera się na czarno-białych kolorach, model monochromatyczny sprawdzi się doskonale. 

Drukarka laserowa ze skanerem i WiFi – czy warto?

W biurze, w którym pracuje więcej niż jedna osoba, z pewnością przyda się drukarka z połączeniem sieciowym. Drukarka laserowa z WiFi do biura pozwoli na podłączenie się do niej niezliczonej ilości komputerów, dzięki czemu z jednego urządzenia będą mogli korzystać wszyscy pracownicy. To szczególnie przydatna funkcjach w biurach typu open-space, ale nie tylko. W mniejszych pomieszczeniach, w których pracuje np. trzech pracowników, także będzie to dobra opcja. Dzięki dobrej drukarce laserowej do biura z WiFi nikt nie będzie musiał podchodzić do drukarki z laptopem czy pamięcią przenośną. To zdecydowanie zaoszczędzi czas. Taka drukarka może stać w dowolnym miejscu i nie będzie zabierać cennej przestrzeni na biurkach pracowniczych. Jeśli potrzebujesz urządzenia z WiFi, sprawdź nasz ranking drukarek laserowych wielofunkcyjnych, który zdecydowanie ułatwi Ci podjęcie decyzji. 

Dobra drukarka laserowa z WiFi

Dobra drukarka laserowa z WiFi może sprawić, że w Twojej firmie będzie potrzebne tylko jedno urządzenie drukujące. Jeśli jest to niewielki budynek, każdy komputer będzie mógł połączyć się z drukarką. Dzięki temu nawet jeśli masz kilka pomieszczeń biurowych, jeden sprzęt spełni Wasze potrzeby. Drukarka może stanąć w korytarzu, a drukowanie – odbywać się na odległość. Pracownicy, którzy będą dokonywać wydruków, zrobią sobie kilkanaście sekund przerwy od komputera, co może znacznie polepszyć ich umiejętności koncentracji.

Bezprzewodowa drukarka laserowa

Drukarki z WiFi działają bezprzewodowo. Dzięki temu nie będzie w biurze bałaganu od nadmiernej liczby kabli. Pamiętaj, że każdy kabel przechodzący przez podłogę, stwarza zagrożenie dla pracowników. Im ich mniej, tym lepiej i bezpieczniej. Wrażenie ładu i porządku jest dodatkową zaletą urządzenia z połączeniem sieciowym. Przy okazji nikt nie będzie musiał się martwić przestawianiem biurek, bo kabel od drukarki nie sięga do komputera. 

Małe drukarki laserowe do biura

W większości biur sprawdzi się kompaktowa drukarka laserowa ze skanerem. To stosunkowo małe urządzenie, które nie zajmuje dużo miejsca. Wszyscy wiemy, jak drogie są teraz powierzchnie biurowe w zakupie czy nawet wynajęciu, dlatego przedsiębiorcy decydują się często na mniejsze lokale. Jeśli jesteś jednym z nich, drukarka laserowa do małego biura będzie dla Ciebie najlepszym wyborem. Możesz także wybrać mini drukarkę laserową do laptopa, która jest łatwa w przenoszeniu. To świetna sprawa dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą i pracują czasem z biura, a czasem z domu. Małe urządzenie łatwo przewieźć, więc nie trzeba kupować dwóch osobnych drukarek. Pamiętaj, że w przypadku drukowania kolorowych materiałów, niezbędna będzie dla Ciebie mała kolorowa drukarka laserowa do biura

Przenośna drukarka laserowa do firmy

Ekonomiczna drukarka laserowa do biura
Ekonomiczna drukarka laserowa do biura

Przenośna, wydajna drukarka laserowa ze skanerem sprawdzi się wszędzie tam, gdzie pracownicy wykonują swoje obowiązki w różnych miejscach. Może być także przydatna w firmach, w których przychody są na razie niewielkie i nie masz funduszy na kilka sprzętów. Dzięki temu każdy pracownik potrzebujący drukarki, będzie mógł zabrać ją do swojego gabinetu. Osoby prowadzące własną działalność gospodarczą i niezatrudniające pracowników także docenią taki sprzęt. Drukarka może służyć wtedy do użytku domowego i biurowego. Jest lekka i kompaktowa, dzięki czemu w razie konieczności można ją przewieźć nawet komunikacją miejską bez większego problemu. 

Samochodowa drukarka laserowa

Pracownicy, którzy często jeżdżą w delegację lub ich praca opiera się na bezpośrednim kontakcie z klientem, którego odwiedzają w domu, docenią drukarki laserowe do samochodu. To urządzenia, które są poręczne. Przeważnie posiadają jedynie funkcję drukowania, dlatego nie sprawdzą się dla osób, które potrzebują dodatkowo skanera. Warto jednak sprawdzić, jakie funkcje ma dane urządzenie, ponieważ na rynku można znaleźć urządzenia wielofunkcyjne tego typu. Kompaktowa drukarka laserowa ze skanerem ułatwi pracę osób, które muszą być mobilne. 

Drukarka laserowa ze skanerem do biura – urządzenie wielofunkcyjne

Nadal zastanawiasz się, jaką drukarkę laserową wybrać do firmy? Podsumujmy. Tanie drukarki laserowe ze skanerem nie zawsze są ekonomiczne. Zawsze sprawdzaj koszt tonera podczas porównywania różnych modeli. Dobra drukarka laserowa ze skanerem to taka, która spełnia wszystkie potrzeby Twoje oraz Twoich pracowników. Jeśli ma z niej korzystać kilka osób, najlepiej by był to model bezprzewodowy i posiadający WiFi. Dzięki temu znacznie przyspieszy i ułatwi pracę wszystkim zatrudnionym. Drukarka laserowa ze skanerem do biura może drukować od kilkunastu do kilkudziesięciu stron na minutę, a toner wystarcza na co najmniej 1000 stron wydruków. By porównać różne, warte uwagi drukarki ze skanerem laserowe, możesz skorzystać z rankingu na naszej stronie. Dzięki temu znajdziesz urządzenie, które zadowoli wszystkich i będzie podnosić komfort pracy. A przy okazji obniży także koszty w firmie.

Dodaj opinie