Remake Max Payne 1 i 2 oficjalnie potwierdzony!

Tego nikt się nie spodziewał! Powstaje remake Max Payne i Max Payne 2, za przygotowanie którego odpowiedzialne będzie studio Remedy Entertainment, przy pełnym wsparciu Rockstar Games. Szykuje się świetna produkcja w oryginalnym klimacie!

Remedy Entertainment w ostatnim czasie zasłynęło odświeżeniem gry Alan Wake 2, jednak produkcja ta nie wzbudziła tylu emocji i takiego entuzjazmu, jak ponowne nawiązanie współpracy z Rockstar Games i rozpoczęcie prac nad remake Max Payne oraz Max Payne 2. Co ważne, to właśnie Rockstar Games będzie w pełni finansować projekt. To oznacza całkiem spore możliwości budżetowe, a to z kolei może przełożyć się na produkcję z rozmachem.

Zgodnie z umową powstać ma oficjalny remake Max Payne i Max Payne 2: The Fall of Max Payne. Oficjalna nazwa dla nowego projektu to Max Payne 1&2. Dlaczego to właśnie Remedy Entertainment jest odpowiedzialne za remake Max Payne? Otóż Remedy i Rockstar Games współpracowali już przy pierwotnym projekcie. Remedy odpowiedzialne było za stworzenie gry Max Payne, a studio Rockstar Games odpowiadało za jej wydanie.

Co jeszcze wiemy o remake Max Payne?

Nowy Max Payne powstaje na silniku Northlight, który użyty był również w takich produkcjach jak Quantum Break, Control oraz CrossFire X. W grze zachowana ma być pierwotna fabuła i klimat. Remake Max Payne 1&2 wydany zostanie za konsole PS5, Xbox X, Xbox S oraz komputery PC. Data premiery nie jest jeszcze znana. Aktualnie rozpoczęły się prace koncepcyjne. To oznaczać może, że na nowego Max Payne w wersji grywalnej jeszcze trochę poczekamy.

Dodaj opinie