Diablo Immortal – o czym jeszcze warto wiedzieć przed premierą? Zbiór najważniejszych informacji!

Do premiery Diablo Immortal pozostało już niewiele czasu, a wręcz możemy zacząć odliczać godziny do pojawienia się tytułu na urządzeniach mobilnych i pecetach. Choć początkowo nowa produkcja Blizzarda wywołała w graczach wiele emocji, głównie tych negatywnych, to z czasem produkcją zaczęło interesować się spore grono osób. Jak dotychczas wielu graczy wykazało chęć zagrania w Diablo Immortal, zarówno na PC, jak i na mobile.

Tak więc jeśli Ty również chcesz sprawdzić, czym tym razem poczęstuje nas Blizzard, powinieneś przypomnieć sobie najważniejsze kwestie z Diablo Immortal przed przystąpieniem do premierowej rozgrywki. Poniżej przygotowaliśmy zbiór najważniejszych pytań i odpowiedzi z Diablo Immortal. No to co, lecimy? 😊

Klasy postaci w Diablo Immortal

Blizzard przygotował dla nas aż 6 klas postaci w Diablo Immortal, do których należą:

  • Łowca Demonów,
  • Czarownica,
  • Nekromanta,
  • Mnich,
  • Barbarzyńca,
  • Krzyżowiec.

Jak nie trudno się domyślić, każda z postaci oferuje zupełnie inny typ rozgrywki. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o tym, jakie klasy postaci w Diablo Immortal będą dostępne i czym się charakteryzują, koniecznie udajcie się do naszego poradnika >> Diablo Immortal – klasy postaci.

Pamiętajcie jednak, że wybór postaci to nic straconego. Jeśli na początek wybierzecie np. Nekromantę i nie poczujecie smyrania w serduchu, bez przeszkód będziecie mogli stworzyć kolejną postać, która być może akurat trafi w Wasze gusta.

Serwery w Diablo Immortal

Zatwardziali fani serii Diablo i nie tylko, doskonale wiedzą, jakie problemy z serwerami (szczególnie w pierwszych miesiącach rozgrywek) oferuje Blizzard. Nic dziwnego, że na wspomnienie błędu 37 wielu graczy wybuchnie śmiechem, a w oku zakręci się łezka wspomnień z premiery Diablo III. Myślę, że ten mem wyraża więcej niż 1000 słów. 😀

Serwery Blizzarda

Jednak wracając do tematu – Blizzard zapewnia, że na premierze Diablo Immortal nie będzie fakapu i oferuje graczom dedykowane serwery. Polska załapała się na dwa serwy dedykowane: Cathan oraz Itherael. Dodatkowo jeśli ktoś woli, może wybierać spośród 29 serwerów anglojęzycznych, które poszły na Europę.

Czy wybór serwera w Diablo Immortal ma znaczenie?

Tak. Jeśli zamierzamy wyprawy do piekła ze znajomymi, powinniśmy umówić się na jeden serwer. W przeciwnym przypadku, aby zagrać ze znajomym będziemy musieli stworzyć postać od nowa.

Co ciekawe- w Diablo Immortal dla wszystkich graczy ma być dostępny event Battlegrounds, pozwalający na rywalizację graczy z całego świata.

Jak połączyć konto mobile z PC w Diablo Immortal?

Bardzo zaskakującą informacją było zaoferowanie przez twórców Diablo Immortal rozgrywki na urządzeniach mobilnych i na PC. No wszystko fajnie, ale czy da się połączyć postępy w grze jeśli będziemy chcieli grać na PC, ale w wolnej chwili popykać też na telefonie? Oczywiście, że tak!

Twórcy dopieścili swoich graczy, umożliwiając progresję międzyplatwormową. Bez przeszkód możemy grać na mobile za pomocą konta gościa, po czym równie łatwo możemy przesiąść się na kompa i zalogować się na konto Battle.net, przenosząc postępy. I na odwrót.

W jakich językach wychodzi Diablo Immortal?

Wielu graczy zastanawia się, czy Diablo Immortal wychodzi w polskiej wersji językowej. Uspokajamy i mówimy tak. Immortal będzie dostępny w językach: angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, brazylijskim, portugalskim, polskim, włoskim, rosyjskim, japońskim, koreańskim oraz tradycyjnym chińskim.

Aby jednak się nie przestraszyć- pobierając pliki Diablo Immortal na PC, widnieje informacja o języku angielskim. Wersję językową będziemy mogli zmienić dopiero z poziomu gry, o ile nie zostanie wychwycony język systemu operacyjnego komputera.

Klany w Diablo Immortal

Blizzard umożliwi graczom tworzenie klanów w Diablo Immortal. Kady klan może składać się z maksymalnie 100 użytkowników, a każdy gracz może należeć jednocześnie wyłącznie do jednego klanu. Nazwa gildii jest zupełnie zależna od nas, ważne by nie zawierała wulgaryzmów i składała się z 2-24 znaków.

To, jakie profity będziemy mogli czerpać z przynależności do klanu z pewnością okaże się dopiero po premierze, ale z całą pewnością będziemy Was na bieżąco informować.

O wymaganiach Diablo Immortal pokrótce

Wraz z wybiciem godziny premiery, Internet z pewnością zostanie zasypany pytaniami, „czemu Diablo Immortal mi nie idzie”. Wielu graczy zapewne zostanie poczęstowanych komunikatem, że „Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją”. Czyli co to w praktyce oznacza? Że nasze urządzenie nie spełnia minimalnych wymagań, by uciągnąć Diablo Immortal.

Dokładne wymagania sprzętowe dla Diablo Immortal, zarówno na Android, iOS, jak i PC, znajdziesz w naszym poradniku >>  Diablo Immortal – wymagania sprzętowe PC/Android/iOS.

U nas sprawdzisz także, jaki telefon do Diablo Immortal będzie odpowiedni i czy Twój model kwalifikuje się do odpalenia Immortala.

Cena Diablo Immortal oraz mikropłatności

Wiele osób szuka informacji, jaka jest cena Diablo Immortal. Mamy dobrą informację, gdyż gierka jest zupełnie darmowa. Wiele kontrowersji wzbudziły jednak mikropłatności, które mają znaleźć się w produkcji. Choć twórcy uspokajają, że mikropłatności w Diablo Immortal w żaden sposób nie mają wpływać na postępy w grze, to wielu graczy nadal zgrywa „niewiernego Tomasza” i dopóki samemu się nie przekona, to nie uwierzy. 😀

No dobra, ale skoro płatności w grze nie mają mieć wpływu na postępy rozgrywek, to po co są w ogóle wprowadzone? Jak informują twórcy, za kasę będziemy mogli kupić chociażby modyfikatory ilości PD czy lootboxy. Ze względu na te ostatnie, Diablo Immortal nie będzie dostępne w Holandii i Belgii.

Tymczasem – widzimy się na premierze! Koniecznie dajcie info, na którym serwie będziecie hasać. Być może uda nam się spotkać i pokonać kilka demonów wspólnie? 😊 Jeśli chcesz się z nami spotkać, zapraszamy do naszej facebookowej grupy Gracze Diablo Immortal POLSKA. Do zobaczyska!

Dodaj opinie