Contraband Police ukaże się w wersji VR

Symulator inspektora straży granicznej w komunistycznym państwie lat osiemdziesiątych, zostanie przeniesiony do świata wirtualnej rzeczywistości. Tego zadania podjęła się krakowska firma EpicVR. Jak twierdzi Adrian Łapczyński, prezes spółki – port VR do gry uatrakcyjni rozgrywkę oraz pozwoli graczom głębiej zanurzyć się w jej fabułę.

Contraband Police VR

Contraband Police od PlayWay jest trójwymiarowym symulatorem inspektora straży granicznej, którego zadaniem jest kontrola samochodów przekraczających granicę i dokładne sprawdzenie, czy przypadkiem nie są w nich przewożone nielegalne towary. Tytuł w wersji na PC ukazał się 8 marca 2023 r. i osiągnął wielki sukces sprzedażowy – ponad 5 mln dolarów zysku brutto ze sprzedaży. W przyszłości produkcja doczeka się swojej wersji VR.

–  W pierwszej kolejności rozpoczniemy prace nad portem gry na Oculus Quest oraz Playstation VR i Steam VR. Jestem przekonany, że dzięki przeniesieniu tytułu do świata wirtualnej rzeczywistości, zaoferuje on graczom jeszcze więcej wyśmienitej rozrywki. Gra zyska nowy wymiar, co zapewne przypadnie do gustu jej użytkownikom – powiedział Adrian Łapczyński, prezes EpicVR. 

O tym, że gra Contraband Police przypadła do gustu użytkownikom świadczą jej recenzje. Obecnie aż 94% ze wszystkich jej recenzji na platformie Steam jest pozytywnych. Jak informują przedstawiciele EpicVR: produkcja ma bardzo rozległy świat, dużo różnych interakcji i wyzwaniem dla nich będzie jej optymalizacja pod gogle VR, ale również zadbanie o to, aby była atrakcyjna wizualnie. Jakie będą efekty? Ocenimy to po premierze nowej wersji tytułu.

W styczniu br. pisaliśmy o tym, że krakowska spółka  pracuje też nad VR-ową wersją gry Builder Simulator, w której gracze wcielą się w rolę budowlańców.

Dodaj opinie