Wiedźmin Remake czekają duże zmiany! Jakie i kiedy premiera?

Premiera The Thaumaturge za nami, a więc Fool’s Theory może teraz w pełni rozpocząć pracę nad The Witcher Remake. Jak dotąd wiemy, że Wiedźmin Remake będzie znacząco różnić się od oryginału. Jakie będą zmiany i na kiedy planowana jest premiera Wiedźmin Remake?

Już od pewnego czasu trwa praca nad remakiem pierwszej części Wiedźmina przez Fool’s Theory. Z całej trylogii to właśnie ta gra przypadła graczom najbardziej pod katem klimatu. Mimo, że dla wielu już podczas premiery była przestarzała, to podbiła serca wielu graczy. Twórcy otwarcie przyznają, że fani powinni spodziewać się znaczących zmian w Wiedźmin Remake względem oryginału. Jedną z poważniejszych modyfikacji w grze jest m.in. możliwość eksploracji pełni otwartego świata.

Prace nad Wiedźmin Remake ruszają z kopyta?

Fool’s Theory zajmujące się stworzeniem Wiedźmin Remake poszukuje nowych specjalistów, którzy wzbogacą ich zespół pracujący nad The Witcher Remake. To oznacza, że prace nad grą nabierają tempa, choć konkretów należy się spodziewać nieco później. Ogłoszenia o pracę wciąż podkreślają, że projekt jest we wczesnej fazie rozwoju. Aktualnie studio poszukuje doświadczonego projektanta zadań.

Zadaniem tego projektanta będzie tworzenie questów – „od pomysłu, przez projektowanie i implementację w silniku Unreal Engine 5”, co świadczy o tym, że Fool’s Theory zamierza nie tylko przenieść oryginalną zawartość, ale także rozszerzyć grę o nowe questy. Dobrze wiedzieć, że remake Wiedźmina będzie czym więcej niż tylko starym Wiedźminem z odświeżoną grafiką.

W tej chwili CD Projekt RED skupia się głównie na rozwoju Wiedźmina 4, a równocześnie pracuje nad kontynuacją Cyberpunka 2077. Studio The Molasses Flood, należące do grupy CD Projekt RED, również nadal pracuje nad mniejszym projektem z serii Wiedźmina, o którym niestety brak jest szczegółowych informacji. Oprócz tego, mamy także tajemniczy Projekt Hadar, o którym na razie nie wiadomo.

Kiedy premiera Wiedźmin Remake?

Na chwilę obecną wiemy, że prace nad odświeżoną wersją Wiedźmina ruszają do przodu. Niestety, prace są jeszcze na dość wczesnym etapie, a więc premiera Wiedźmin Remake nadal stoi pod znakiem zapytania. Wiemy, że gra powstanie, ale jeszcze nie wiemy kiedy to nastąpi.

Dodaj opinie