Gry z PS Plus Kwiecień 2022

PS plus co to jest i co daje PS Plus?

PS+ to abonament w formie subskrypcji, dzięki której użytkownicy konsoli PlayStation mogą korzystać z Instant Game Collection, czyli comiesięcznej dawki gier, bez dodatkowych opłat.

Gdzie kupię PS plus i jak doładować plusa?

Dostęp do subskrypcji PS Plus możliwy jest do zakupienia:

  • Na oficjalnej stronie PlayStation
  • W sklepach stacjonarnych w postaci kart z kodem PS Plus
  • W sklepach internetowych

Gry PS plus na PS5 oraz PS4– kwiecień 2022

Od 5 kwietnia nabywcy abonamentu na PS plus otrzymują od Sony PlayStation takie same gry zarówno na PlayStation 5, jak i PlayStation 4. Do całkowicie darmowych gier z subskrypcją PS plus można w kwietniu zaliczyć wymienione poniżej tytuły:

Hood: Outlaws & Legends

Hood: Outlaws & Legends to gra akcji o charakterze multiplayer, której data premiery miała miejsce 10 maja 2021 roku. Rozgrywka toczy się w średniowiecznym i mrocznym świecie pełnym skorumpowanej władzy. Wieloosobowa gra akcji pozwala wcielić się w banitę niczym z filmów o Robin Hoodzie, którego głównym celem jest okradanie bogaczy i dzielenie łupów z ciemiężoną ludzkością.

Wieloosobowa rozgrywka zakłada zawsze 2 scenariusze, można akcję wykonać po cichu lub podjąć ryzyko i wykonać ją w bezpośrednim starciu. Mimo iż cel zwykle jest ten sam, do dyspozycji gracze otrzymują różne scenerie — mapy. W grze z PS Plus gracze biorą udział w rozgrywce, będąc podzieleni na dwie grupy walczące między sobą oraz przeciwnikami sterowanymi przez SI. Każda z postaci ma unikalne zdolności i odgrywa odmienną rolę w drużynie, do wyboru jest:

  • Łowca — doskonale sprawdza się do oddawania skutecznych i cichych strzałów z bliskiej odległości, które oddaje z kuszy.
  • Zwiadowca — używa długiego łuku, ma do dyspozycji zwykłe oraz specjalne strzały, które może wykorzystać podczas skradania się.
  • Awanturnik — postać postać doskonała do walki bezpośrednie, ma dużą siłę, może podnosić ciężkie przedmioty.
  • Mistyk — istotna postać, której zadaniem jest leczenie członków drużyny, może także atakować wroga wykorzystując do tego swój kiścień.

Gra z kolekcji PS Plus umożliwia ulepszanie bohaterów, rozwijanie ich umiejętności oraz dostosowanie ich wyglądu.

Slay the Spire

Slay the Spire — to gra turowa w charakterze single player, której fabuła odgrywa drugoplanową rolę, a polega na wspięciu się na tytułową iglicę. Kluczowe z punktu widzenia gracza jest za to wykorzystanie odpowiednich ataków, które są przypisane do konkretnych kart. Wraz z postępem rozgrywki, poszerzamy swoją talię kart o kolejne coraz to mocniejsze egzemplarze. Zadawane obrażania przeciwnikowi, można wzbogacić o dodatkowe efekty wykorzystując w tym celu tzw. relikty – to przedmioty, które zwiększają siłę ataków.

Twórcy gry z kwietniowej listy PS Plus zdecydowali się na mechanikę permadeth – śmierć postaci, to start od nowa. Wiąże się to często z całkowicie odmienną ścieżką, a tym samym czekają nas inne wyzwania. Przeprawa na szczyt wymaga wielu starć, a na końcu czeka na nas potężny Boss, do którego warto przygotować wachlarz kart.

Spongebob Squarepants: Battle For Bikini Bottom

Spongebob Squarepants to postać z popularnego serialu animowanego emitowanego w TV na kanale Nickelodeon. Tym razem żółto-kanciasta gąbka jest także tytułowym bohaterem platformowej gry. Akcja oraz fabuła nawiązują do podwodnego miasta Bikini Bottom (bikini dolne), to właśnie tu przechodzi nam zmierzyć się z armią znienawidzonego przez mieszkańców Planktona. Tym razem przeciwnik skonstruował maszynę o nazwie Duplicatotron 3000, która ma na celu utworzenie armii robotów. Produkcja śmiercionośnych robotów wymknęła się jednak spod kontroli przez przełącznik, który pozwala robotom „nie słuchać rozkazów”. Zadaniem SpongeBoba oraz jego ekipy jest niedopuszczenie do zagłady miasta.

Gra z abonamentu na PS Plus ma charakter głównie przygodowy, głównym wyzwaniem mogą się okazać liczne łamigłówki lub właściwe wykorzystanie przedmiotów z otoczenia.

Ile kosztuje PS plus?

Koszt abonamentu PS Plus na comiesięczną dawkę gier, zależny jest od wybrania jednej z trzech opcji płatności:

  • PS Plus na miesiąc – 37 zł
  • PS Plus na kwartał – 100 zł
  • PS Plus na rok – 240 zł


Przedłużenie subskrypcji następuje automatycznie, po podłączeniu karty kredytowej, w każdej chwili można zrezygnować z abonamentu.

Dodaj opinie