Cena PS5 w górę! Sony podnosi ceny…

O podwyżkach cen konsoli PlayStation 5 mogliśmy usłyszeć już wcześniej, jednak były to tylko niepotwierdzone spekulacje, które mieliśmy nadzieję, nigdy nie wejdą w życie. Niestety, w związku ze wzrostem inflacji na świecie, skutkach pandemii oraz niekorzystnych trendach walutowych, Sony radykalnie podnosi ceny PS5. O ile drożej zapłacimy za PlayStation5? Niestety, całkiem sporo…

Skąd podwyżka ceny PS5?

Wszystko za sprawą pandemii, która w znacznym stopniu wpłynęła na dostępność podzespołów (w tym półprzewodników) oraz znacząco ograniczyła moce przerobowe produkcji- przestoje w pracy, czy niekompletne zespoły pracowników. Mimo zadowalającej sprzedaży konsoli, Sony zdecydowało się na podniesienie ceny PlayStation 5 na rynku Europejskim, Bliskim Wschodzie, Afryce, Azji i Pacyfiku, Ameryce Łacińskiej oraz Kanadzie.

Sony podnosi ceny PS5 we wszystkich regionach świata, za wyjątkiem USA. Dlaczego jednak w USA nie będzie podwyżek? Sony tłumaczy sytuację mocną pozycją dolara na rynku walutowym i na chwilę obecną nie planuje podwyżki cen PS5 w tym regionie. W Polsce za zestaw PlayStation 5 zapłacimy o około 230-250 zł więcej, o ile sklepy nie zrobią dodatkowej marży w związku z rosnącą inflacją.

Cena PS5 po podwyżce – o ile więcej zapłacimy?

Ile będzie kosztować PlayStation 5 po podwyżkach cen? Otóż Sony podnosi rekomendowaną cenę detaliczną konsoli aż o 50 euro. W przypadku rynku polskiego, podwyżki cen za zestaw PS5 sięgnąć mogą aż 230-250 zł.

  • PS5 z napędem Blu-ray – cena przed podwyżką 499,99 euro, po podwyżce 549 euro (około 2630 zł).
  • PS5 Digital Edition – cena przed podwyżką 399 euro, po podwyżce 449, 99 euro (ok. 2150 zł).

Obecnie cena za PS5 w podstawowym zestawie waha się od 2800 do 3000 zł za komplet (bez gier). Po podwyżkach ceny PlayStation 5 trudno będzie znaleźć zestaw za mniej niż 3000 zł, nie mówiąc o zestawach z grami, dodatkowym kontrolerem czy ładowarką. Tego typu zestawy kosztować będą powyżej 4000 zł.

PS5 – gdzie najtaniej kupić?

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem konsoli, to warto się pospieszyć. Stany magazynowe po „starej cenie” szybko się kurczą. Obecnie konsole PlayStation 5 najkorzystniej można kupić w sklepach:

Jeden komentarz

  1. No jasne, że teraz muszą podnieść cenę żeby na gwiazdkę dać zniżkę 50 zł, albo w tej samej cenie dołączyć jakąś grę, zawsze okradali graczy, wystarczy spojrzeć na ceny gier w sklepie sony. Sprzęt tanieje ale Sony się nie poddaje podwyżki muszą być ;(

Dodaj opinie