Diablo Immortal – Zmiana tekstu na mowę – jak włączyć transkrypcję czatu?

Blizzard, zgodnie ze swoimi zapowiedziami, przygotował dla graczy serie ułatwień dostępu w Diablo Immortal, które dotyczą sterowania w grze, funkcji czatu oraz funkcji graficznych. W tym poradniku skupimy się na omówieniu funkcji transkrypcji czatu oraz pokazaniu, jak włączyć zmianę tekstu na mowę w Diablo Immortal.

Funkcja zmiany tekstu na mowę w Diablo Immortal to coś, co w szczególności przyda się graczom mobilnym. Mały ekran telefonu uniemożliwia śledzenie czatu na bieżąco, szczególnie wtedy, gdy jesteśmy zajęci poskramianiem kolejnych hord potworów. Możliwość używania czatu głosowego jest zatem świetnym rozwiązaniem, jeżeli planujemy grać lub już gramy w Diablo Immortal na smartfonie lub tablecie.

Zmiana mowy na tekst i tekstu na mowę w Diablo Immortal

Transkrypcja czatu głosowego

Funkcja transkrypcji czatu głosowego umożliwia zmianę wypowiedzi głosowych na formę tekstową, wyświetloną na czacie. Opcja ta przydaje się w szczególności, gdy gramy w drużynie na urządzeniach mobilnych.

Zmiana tekstu na mowę

Opcja ta pozwala na zmianę wszystkich wiadomości tekstowych od drużyny, na wersję czytaną. W opcjach można zmienić głośność, jak i szybkość czytanych wiadomości. Istnieje również możliwość zmiany samego głosu. Instrukcja zmiany głosu dostępna jest na stronie supportu Blizzarda.

Diablo Immortal - Zmiana tekstu na mowę - jak włączyć transkrypcję czatu?
Diablo Immortal – Zmiana tekstu na mowę – jak włączyć transkrypcję czatu?
Diablo Immortal - Komendy czatu
Diablo Immortal – Komendy czatu

Zmiana mowy na tekst

Kolejną funkcją jest zmiana mowy na tekst. Dzięki tej funkcji, wszystkie wiadomości głosowe wypowiadane do mikrofonu, są automatycznie przekształcane na tekst, który następnie wyświetlany jest na czacie.

Funkcje zmiany tekstu na mowę oraz mowy na tekst dostępne są dla wszystkich czatów. To, jaki czat mają obejmować, można ustawić w opcjach gry.

Co jeszcze można zrobić z oknem czatu?

W opcjach gry znajdziemy kilka dodatkowych ustawień, które pozwalają na zmianę rozmiaru czcionki, czy zmianę rozmiaru samego okna czatu. Natomiast, jeżeli nie chcemy widzieć wiadomości sfery czy awanturnika, musimy udać się do opcji i odznaczyć wybrane czaty.

Dodaj opinie