Diablo Immortal – połączenie z kontem Battle.net i gra jako Gość

W Diablo Immortal na urządzeniach mobilnych możemy grać zarówno po podłączeniu konta Battle.net, jak i jako Gość. Czym różnią się obie te opcje? Czy warto logować się do Battle.net w Diablo Immortal i z czym wiąże się gra jako Gość? Na te oraz więcej pytań związanych z kontem w Diablo Immortal odpowiedzieliśmy poniżej.

Diablo Immortal – łączenie z kontem Battle.net

Uruchamiając Diablo Immortal, w lewym górnym rogu widzimy nasz profil. Domyślnie jest to Gość, opatrzony w losowo wygenerowany nick oraz numer użytkownika.

Diablo Immortal - konto Gościa
Diablo Immortal – konto Gościa

W celu zalogowania się na konto Battle.net, należy kliknąć na profil Gościa. Po kliknięciu zobaczymy dwie opcje. Pierwsza z nich to ZAŁÓŻ KONTO, druga zaś ZALOGUJ SIĘ.

Diablo Immortal - logowanie i rejestracja w Battle.net
Diablo Immortal – logowanie i rejestracja w Battle.net

Jeżeli dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z grami Blizzarda, musisz założyć nowe konto. W przypadku, gdy masz już konto w apce Blizzarda, możesz zalogować się do Battle.net.

Wybranie opcji logowania się do Battle.net spowoduje otwarcie przeglądarki, gdzie będziemy musieli wpisać nasz login i hasło do usługi Battle.net. Po wpisaniu tych danych, zobaczymy kolejny komunikat o stałym powiązaniu aplikacji z kontem Battle.net.

Zgoda na podłączenie konta Battle.net w Diablo Immortal
Zgoda na podłączenie konta Battle.net w Diablo Immortal

Po wybraniu opcji „Tak, podłącz”, przejdziemy do kolejnego etapu, gdzie zobaczymy nazwę podłączanej aplikacji (w tym przypadku Diablo Immortal) oraz konto, które chcemy powiązać.

Powiązanie Diablo Immortal z kontem Battle.net
Powiązanie Diablo Immortal z kontem Battle.net

Po wybraniu opcji Kontynuuj, zobaczymy kolejny komunikat, gdzie jesteśmy informowani o łączeniu konta. Ważne, aby nie zamykać aplikacji podczas tego kroku. Przerwanie akcji może powodować błędy w późniejszej synchronizacji danych.

Oczekiwanie na połączenie z serwerem Battle.net
Oczekiwanie na połączenie z serwerem Battle.net

Gdy wykonaliśmy już wszystkie powyższe kroki łączenia Diablo Immortal z Battle.net, logowanie i powiązanie konta przebiegło pomyślnie, powinniśmy zobaczyć monit z informacją o gotowości połączenia.

Powodzenie łączenia konta w Diablo Immortal z Battle.net
Powodzenie łączenia konta w Diablo Immortal z Battle.net

Po zalogowaniu do Battle.net w Diablo Immortal, otrzymamy nagrodę, o czym informuje nas kolejny komunikat. Nagrodą jest ramka portretu- niby nic specjalnego, ale zawsze warto mieć dodatkowy element ozdobny w plecaku.

Nagroda za połączenie konta Battle net w Diablo Immortal
Nagroda za połączenie konta Battle net w Diablo Immortal

Powiązanie konta raz sprawi, że każde kolejne logowanie odbędzie się błyskawicznie. Podczas kolejnego uruchomienia Diablo Immortal, nie będziemy musieli ponownie wykonywać wszystkich tych kroków.

Diablo Immortal – gra jako Gość, dlaczego nie warto?

W Diablo Immortal możemy grać bez konta na Battle.net, ale niesie to za sobą pewne konsekwencje, które w dłuższym okresie czasu mogą okazać się dość bolesne. Otóż, grając jako Gość, nasz postęp gry (wraz z postaciami) zapisywany jest lokalnie na urządzeniu i nie ma możliwości przeniesienia danych na inne urządzenie.

W praktyce oznacza to, że nie będzie można grać na przemian, na kompie i telefonie. Kolejna przykra niespodzianka może nas spotkać, gdy nasz smartfon ulegnie uszkodzeniu lub zwyczajnie go zgubimy. W takim przypadku nasze postacie również przepadną. Warto zatem poświęcić chwilę i założyć konto na Battle.net, nie tylko dla wygody, ale także bezpieczeństwa danych.

Dodaj opinie