NOWOŚĆ: Xiaomi Mijia – pralko-suszarka inna niż wszystkie!

Sprzęt AGD bywa niezastąpiony i w każdym przypadku,  ma za zadanie ułatwić domowe prace domownikom. Tak jest również w przypadku pralko-suszarki, zwykle można te urządzenia podzielić na dwie grupy, pralkę i suszarkę osobno umieszczone obok siebie lub pralko suszarkę 2w1. Już niedługo pojęcie pralko suszarki dzięki Xiaomi będzie kojarzyć się zupełnie inaczej.

Pralko-suszarka czy pralka + suszarka?

Każde z wyżej wymienionych rozwiązań, ma swoje wady i zalety. Pralka z funkcją suszenia to bardzo kompaktowe rozwiązanie, jednak piorąc ubrania kolorowe lub białe trzeba odczekać jeszcze kilka godzin, aż te zostaną wysuszone, gdyż pralko suszarka tego typu ma tylko jeden bęben, a proces suszenia może trwać około 5 godzin, w zależności od wykorzystanej technologii suszenia.

Nieco lepszym rozwiązaniem jest opcja zakupienia dwóch urządzeń, co niestety zabiera więcej miejsca no i wymaga dużo większej inwestycji.

Zupełnie inaczej do sprawy podeszli inżynierowie od Xiaomi, model Mijia Partition Washing and Drying, to jedna konstrukcja, która w podstawie zajmuje tyle samo miejsca co większość pralek. Różnica polega na tym, że pralko suszarka w jednej bryle mieści oba urządzenia jedno nad drugim.

Co wyróżnia Xiaomi Mijia Partition Washing and Drying?

Cała pralko suszarka mieści łącznie 15 kg wsadu, 10 kg w pralce umieszczonej na dole i 5 kg w suszarce powyżej pralki. Najważniejsza korzyść płynie jednak z faktu, że oba procesy prania i suszenia można wykonywać równocześnie.

Pralko-suszarka Xiaomi Mijia - panel sterowania
Pralko-suszarka Xiaomi Mijia – panel sterowania

Do dyspozycji wśród ciekawych programów otrzymujemy 5-stopniowy tryb oczyszczania odzieży z garderoby, pozwala to pozbyć się do 99,99% wszelkich bakterii, grzybów, roztoczy oraz zarazków. Oczywiście w klasycznej pralce da się zrobić to samo w 80 stopniach Celsjusza, tylko która odzież z garderoby zniesie taką temperaturę?  Xiaomi wykorzystało do sterylizacji odzieży technologię lamp UV oraz jonów srebra, po zakończeniu prania wnętrze pralki zostaje poddane sterylizacji w temperaturze 95 stopni Celsjusza, a uszczelki same w sobie są antybakteryjne, dzięki czemu unikamy nieprzyjemnych zapachów z wnętrza po kilku dniach. Pranie w pralce przed czyszczeniem zostaje zważone i program automatycznie dobiera odpowiednią ilość wody wraz z detergentem, dzięki czemu można zaoszczędzić energię. Nowoczesna pralko-suszarka ma wbudowany w górne drzwiczki panel sterowania, gdzie można cały proces zaprogramować, to samo umożliwia aplikacja na smartfona – Mijia, ponadto zdalnie można aktualizować oprogramowanie pralko-suszarki oraz podłączyć urządzenie do inteligentnego domu. Co kluczowe, na chwilę obecną pralka w przeliczeniu na naszą walutę to wydatek około 4000 zł, co może być bardzo atrakcyjne, dla tych, co planowali do tej pory zakup dwóch urządzeń.

Dodaj opinie