Nowoczesne i tanie telewizory od Xiaomi właśnie docierają do Europy

Xiaomi F2 Fire TV to nowa seria telewizorów, która powstała przy współpracy z Amazonem, już niedługo TV w trzech rozmiarach dotrą do Europy.  Panele telewizorów mają obsługiwać 4K oraz HDR10 a przy tym mają być w bardzo korzystnych cenach.

Obecnie marka Xiaomi stanowi coraz silniejszą konkurencję dla Topowych marek: LG, Sony czy Samsunga, Chiński koncern zyskuje przewagę dzięki nowoczesnym technologiom dostępnym dla przeciętnych użytkowników w dużo bardziej konkurencyjnych cenach.

Parametry serii Xiaomi F2 Fire TV

Jednym z najważniejszych parametrów dla miłośników ekranów jest przede wszystkim ich wielkość. Xiaomi wysłało do Europy ekrany o przekątnej 43”, 50” oraz 55 cali dysponujące rozdzielczością 4K i obsługujące HDR10 i MEMC. Producent szczyci się pokryciem barwy wyświetlacza DCI-P3, na poziomie 92% a także obsługą Dolby Vision. Producent stosując matrycę z częstotliwością 60 HZ zadbał o płynną jakość obrazu, dzięki technologii MEMC.

Audio i łączność w Xiaomi F2 Fire TV

Wrażenia odsłuchowe zapewniają dwa głośniki każdy o mocy 12W które dobrze radzą sobie z Dolby Audio i Dolby Atmos, oraz DTS-HD. Urządzenie jak przystało na miarę obecnego wieku, obsługuję Bluetooth 5.0 oraz pozwala podłączyć Internet przewodowy jak i WiFi 802.11 ac.

Procesor w Xiaomi F2 Fire TV

Telewizory z serii Xiaomi F2 Fire TV wyposażone są w czterordzeniowy procesor znany nam wcześniej ze smartfonów – Cortex-A55 pracujące w 64-bitowej technologii w zakresie od 1.8 GHz do 2.3 GHz, ponadto wspomagany jest jednostką graficzną Maili-G52. Cały układ wspomagany jest przez 2GB RAM i posiada 16GB pamięci użytkowej.

Xiaomi F2 Fire TV
Xiaomi F2 Fire TV

System operacyjny w Xiaomi F2 Fire TV

Seria telewizorów Xiaomi F2 Fire TV opiera się na systemie operacyjnym Fire OD 7.0, dzięki czemu możliwe jest korzystanie z popularnych aplikacji, takich jak: Netflix, YouTube, Disney+ oraz Apple AirPlay. Kontrolę zapewnia pilot lub Alexy, dzięki czemu można wypowiadać komendy głosowe.

Cena nowych telewizorów od Xiaomi

Wymienione wcześniej trzy warianty telewizorów, możemy na półkach sklepowych znaleźć już niedługo w zależności, od modelu w cenie:

  • 43” – 339 Euro
  • 50” – 379 Euro
  • 55” – 419 Euro

Dodaj opinie