Oto nowy standard 5,5G! Jak bardzo przyspieszy Internet w smartfonach?

Już niebawem użytkownicy odczują większą prędkość pobierania i wysyłania, co poprawi ogólne wrażenia z korzystania z Internetu.

Standard 5,5G

Chiny będą jednym z pierwszych krajów, które powszechnie przyjmą standard 5,5G. Firma China Mobile planuje uruchomić nadajniki obsługujące tę technologię w 300 miastach. Oppo Find X7, nadchodzący model smartfona Oppo, będzie jednym z pierwszych urządzeń obsługujących ten nowy standard. Pojawienie się standardu 5G zrewolucjonizowało urządzenia mobilne, zapewniając dostęp do szybkiego internetu. Ułatwiło to pobieranie aplikacji, oraz umożliwiło użytkownikom korzystanie z usług przesyłania strumieniowego, w wysokiej rozdzielczości.

Jak szybkie jest 5.5G?

Standard 5G jest w użyciu od kilku lat, a łączność mobilna wciąż ewoluuje. Nadchodząca ewolucja, znana jako 5,5G, umożliwi użytkownikom:

  • pobieranie danych z sieci z szybkością do 10 Gb/s,
  • przesyłanie będzie możliwe z prędkością do 1 Gb/s.

Transfery te znacznie zwiększą wygodę korzystania z usług Internetu. Należy zaznaczyć, że technologia ta wymaga nowego sprzętu. Szczególnie nadajników zdolnych do osiągania takich prędkości.

Chiny będą jednym z pierwszych krajów, w którym standard 5,5G stanie się powszechnie dostępny. China Mobile ogłosiło, że w tym roku nadajniki obsługujące nowy standard zostaną uruchomione w 300 miastach. Za kilka miesięcy będą mogli z nich skorzystać mieszkańcy Pekinu, Szanghaju i Kantonu.

Oppo Find X7 – pierwszy smartfon z 5.5G

Niezbędne są oczywiście także odbiorniki obsługujące technologię 5.5G, takie jak smartfony. Już niedługo nie będzie to jednak stanowiło problemu. Prezes Oppo potwierdził, że jednym z pierwszych urządzeń obsługujących tę technologię będzie Oppo Find X7.

oppo-find-x7-ultra
Oppo Find X7 Ultra


Na swoim profilu na platformie X udostępnił zdjęcie urządzenia, na którym widnieje ikona 5GA oznaczająca wsparcie dla nowej technologii. Warto zaznaczyć, że nowy model będzie dostępny w dwóch wersjach: zwykłej i Ultra, obie podobno obsługujące ten standard. Co ciekawe, będą się różnić procesorami. Bazowy model będzie wyposażony w MediaTek Dimensity 9300, a wersja Ultra będzie wyposażona w procesor Snapdragon 8 Gen 3.

Dodaj opinie