Najlepsza karta pamięci na rynku – może nagrywać przez 16 lat

Samsung do kolekcji swoich osiągnięć technologicznych dołączył kartę pamięci, która jak sam deklaruje, pozwala na nagrywanie nieprzerwalnie przez 16 lat.

Możliwości nowej kary pamięci Pro Endurance

Nowe kary pamięci od Samsunga — Pro Endurance mają mieścić do 256 GB, oczywiście na rynku pojawią się także mniejsze nośniki: 128 GB, 64 GB a także 32 GB. Trwała karta pamięci oferuje prędkość odczytu danych z prędkością do 100 MB/s oraz zapisem danych na poziomie 40 MB/s (wersje kart od 128 do 256 GB). Nowe karty pamięci z serii Pro Endurance są odporne na wodę, upadki ze znacznych wysokości, ekstremalne temperatury – rzędu 85°C, działanie pola magnetycznego i co ciekawe promieniowanie rentgenowskie.

Gdzie warto taką kartę zainstalować?

Firma Samsung właśnie wprowadza na rynek kartę pamięci – Pro Endurance, która stworzona jest z myślą wideo-rejestratorach. Te bowiem w krótkim czasie potrafiły zniszczyć kartę pamięci o przeciętnych parametrach. Karty pamięci pracujące w wideo-rejestratorach, łatwo przegrzać, gdyż w nasłonecznionym aucie, gdzie dodatkowo promienie słońca nagrzewają kamerkę bardzo łatwo o skrócenie żywotności nośnika pamięci. Nagranie z wideo-rejestratora może być bardzo ważne, gdyż w większości przypadków stanowi dowód w postępowaniu i skuteczniej od świadków broni interesów właściciela, chyba że ten doprowadził do wypadku. Tak czy inaczej, montując rejestrator w aucie, każdy kierujący chce, aby działał bez względu na warunki, a karta pamięci w nim zawarta niczym czarna skrzynka, chroniła dane z każdego zdarzenia.

parametry karty pamięci Pro Endurance
parametry karty pamięci Pro Endurance / fot. Producenta

Istota trwałej karty pamięci

Trwała pamięć to także doskonały nośnik danych do gamingowego smartfonu, któremu nieco brakuje pamięci oraz do monitoringu. Pro Endurance bez problemu obsługuje transmisję danych na poziomie 1080p oraz 4K, dzięki czemu w przyszłości może także być dobrym nośnikiem danych do kamerek noszonych na ciele, w różnej postaci.

Cena karty pamięci Samsung Pro Endurance

Najnowsze karty pamięci o trwałej konstrukcji mają przy pojemności 256 GB kosztować w dniu premiery około 55 dolarów. To całkiem sporo jak na kartę pamięci jednak użytkując talię kart przez 16 lat, z pewnością inwestycji szybko się zwróci. A stracone dane potrafią być bezcenne

Dodaj opinie