W co warto zagrać na PS5 w 2023 roku?

Konsola PS5 ma już kilka lat, jednak wciąż jest jedną z najpopularniejszych konsol do gier, z której na co dzień korzystają miliony graczy. Dlatego też możemy na niej zagrać w niemal wszystkie najważniejsze tytuły pojawiające się na rynku gier. W co obecnie warto zagrać?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

 • jakie są najpopularniejsze gry na PS5,
 • czy warto zagrać w popularne gry takie jak The Last of Us czy God of War: Ragnarok.

Najpopularniejsze gry na PS5

Gaming już na dobre wszedł pod nasze strzechy. Powstały niezliczone ilości gier na konsole i PC, z których każdy znajdzie coś dla siebie. Wśród najpopularniejszych gier na konsolę PS5 możemy wyróżnić wiele tytułów, w tym tytuły ekskluzywne dla tej konsoli. Są to między innymi:

 • Spider-Man: Miles Morales – gra akcji z otwartym światem, wydana w 2020 roku. Opowiada o przygodach Milesa Moralesa, następcy Petera Parkera jako Spider-Man,
 • Demon’s Souls – gra RPG w stylu dark fantasy, wydana w 2009 roku. W 2020 roku ukazał się remake gry na PS5. Gra polega na eksploracji świata i walce z potężnymi przeciwnikami za pomocą różnych broni i magii. 
 • Final Fantasy VII Remake Intergrade – ulepszona wersja remake’u siódmej części Final Fantasy. Zawiera dodatkowy epizod fabularny z Yuffie jako główną bohaterką, ma lepszą grafikę, płynniejszą animację i szybsze ładowanie. Jest to RPG z systemem walki łączącym elementy turowe i czasu rzeczywistego. Niestety nie została wydana polska wersja językowa gry. 
 • Returnal – gra akcji, która ukazała się 30 kwietnia 2021 roku. Wcielamy się w niej w astronautkę Selene, która rozbija się na tajemniczej planecie i musi walczyć o przetrwanie w zmieniającym się świecie.
 • Ratchet & Clank: Rift Apart – to gra przygodowa TPP z czerwca 2021 roku. W grze śledzisz losy Ratcheta i Clanka, którzy muszą stawić czoła Doktorowi Nefariousowi w alternatywnej rzeczywistości.  Gra jest ekskluzywna dla PS5.
 • Horizon Forbidden West – RPG będący kontynuacją Horizon Zero Dawn z 2017 roku. W grze ponownie wcielasz się w Aloy, odkryć tajemnicę plagi nazywanej „rdzą”, która zagraża życiu na Ziemi.
 • God of War Ragnarok – przygodowa gra akcji będąca kontynuacją God of War z 2018 roku. W grze ponownie kierujesz Kratosem, greckim bogiem wojny, i jego synem Atreusem, którzy muszą zmierzyć się z konsekwencjami swoich działań w świecie nordyckiej mitologii.
 • Elden Ring – RPG akcji, gra stworzona przez japońskie studio FromSoftware we współpracy z pisarzem George’em R. R. Martinem.
 • The Last of Us Part 1 i Part 2gry akcji będące remakiem The Last of Us z 2013 roku. Opowiada historię Joela i Ellie, którzy muszą przetrwać w świecie zniszczonym przez pandemię grzybiczej infekcji.
 • Gran Turismo 7 – gra wyścigowa będąca kolejną częścią popularnej serii Gran Turismo. Mamy mieć w niej do dyspozycji 400 samochodów ścigających się na różnych torach i trybach. Gra ma być wydana 5 marca 2023 roku.
 • Uncharted: Kolekcja dziedzictwa złodziei – gra TPP będąca dodatkiem do gry Uncharted 4: Kres złodzieja. Kierujesz w niej Chloe Frazer – łowczynią skarbów, która potrafi skakać, biegać, wspinać się, pływać i wykonywać inne akrobacje.

To tylko niektóre gry PS5, które warto sprawdzić i zapoznać się z nimi, a później ewentualnie zainstalować na dysku SSD swojej konsoli. Wybór gier jest bardzo szeroki i nie musimy ograniczać się tylko do najpopularniejszych tytułów.

The Last of Us, God of War: Ragnarok – czy warto zagrać?

Grami na PS5, które podnosiły temperaturę graczy, portali i pism branżowych były z pewnością tytuły z serii The Last of Us. Ta świetna gra doczekała się swojej serialowej wersji i bije ponownie rekordy popularności. Dlatego też wydano jej odnowioną wersję. Jak już wspomnieliśmy, gra opowiada o Joelu i Ellie, którzy muszą przetrwać w świecie zniszczonym przez pandemię grzybiczą. Nowa wersja ma lepszą grafikę, animację i rozgrywkę niż oryginał. Pomimo wielu kontrowersji związanych z fabułą i niektórymi postaciami, gra zebrała bardzo dobre recenzje wśród krytyków i fanów. Dla fanów gier akcji, z naciskiem na fabułę i emocje będzie to doskonały wybór, nawet jeśli grali już w pierwowzór. Jest to też pozycja obowiązkowa dla fanów serialu, którzy dzięki temu będą mogli poczuć oryginalny klimat gry, który nie zawsze da się przenieść na telewizyjny ekran.

Kolejną grą, która wzbudzała emocje jest God of War: Ragnarok. Jest to kontynuacja gry God of War z 2018 roku, która jest częścią serii God of War o przygodach Kratosa – boga wojny z mitologii greckiej. W tej grze Kratos i jego syn Atreus stawiają czoła bogom i potworom z mitologii nordyckiej w czasie nadejścia Ragnaroku, czyli końca świata. Z premierą gry wiązały się kontrowersje. Niektórzy gracze krytykowali wygląd i animację niektórych postaci, takich jak Thor i Angrboda, twierdząc, że nie pasują do mitologii nordyckiej lub są zbyt realistyczne. Inni zarzucali grze poprawność polityczną, ponieważ pokazywała różnorodność rasową i kulturową w świecie gry. Jednak te krytyki były uważane za niesprawiedliwe i okrutne przez wielu fanów i twórców gry. Gra otrzymała bardzo pozytywne recenzje od krytyków i graczy po premierze. Dla miłośników gier akcji z elementami RPG i eksploracją, to jedna z pozycji obowiązkowych.

Dodaj opinie