Rower Towarowy Centurion Vario R960i

Już niedługo na naszym rynku pojawi się rower towarowy – Centurion Vario R960i zdolny transportować do 180 kg mający na wyposażeniu sakwy o łącznej pojemności 85 litrów i do tego ten wielofunkcyjny bagażnik.

Alternatywa dla hulajnogi elektrycznej

W czasie kiedy tankowanie paliwa lub gazu nie pozostawia wiele oszczędności na dojazdach do pracy lub szkoły, doskonałą alternatywą może być ekologiczny rower towarowy z napędem elektrycznym. Dużo firm już teraz zaczęło poszukiwania alternatywy dla spalinowych środków transportu osobistego. Na tą chwile hulajnogi elektryczne w większości wypełniły częściowe zapotrzebowanie małych przedsiębiorców. Jednak terenowe odpowiedniki, które zdolne są do pokonywania różnego rodzaju terenu i wzniesień, potrafią kosztować kilkanaście tysięcy złotych, a nie są w stanie zastąpić samochodu, z uwagi na ograniczoną ładowność, która często pozwala zabrać ze sobą tylko mały plecak. Warto tutaj także zaznaczyć, że hulajnogą elektryczną nie można poruszać się wszędzie, a rowerem po ulicy jeździć można.

Najlepszy rower elektryczny do pracy
Najlepszy rower elektryczny do pracy

Zalety roweru terenowego

Terenowy rower elektryczny doskonale radzi sobie w mieście, omijając korki i różnego rodzaju objazdy. Rower z dużą ładownością i obszernymi bagażnikami daje dodatkowe możliwości szczególnie w segmencie dostarczania przesyłek różnego rodzaju, gdzie czas dostarczenia jest istotny. Być może takie rozwiązanie będzie mogło konkurować z taksówkami lub Uberem. Dla prywatnych osób może być to doskonały środek transportu, który zabierze wygodnie i bezpiecznie dwójkę dzieci bez konieczności dokupowania fotelika.

Zalety roweru terenowego Centurion Vario R960i
Zalety roweru terenowego Centurion Vario R960i

Parametry Centurion Vario R960i

Jednoślad ma silnik elektryczny – Bosch Cargo, jest to ustawowo najmocniejszy silnik rowerowy jaki tylko może być zamontowany legalnie w rowerze elektrycznym – 250W. Silnik generuje 85 Nm momentu obrotowego, przy czym bateria Bosch PowerTube zapewnia aż 625 Wh gdyby jednak i to okazało się za mało, pojemność podstawowego akumulatora można rozszerzyć dzięki Bosch PowerPack. Dla wygody i bezpieczeństwa producent zadbał o magnetyczne gniazdko ładowania, które chroni pojazd przed zwarciem w układzie zasilania. Co ciekawe rower ma koła różnej wielkości z przodu 26” oraz z tyłu 24”, bezpieczeństwo hamowania zapewniają 4-tłoczkowe hamulce od Shimano, na wyposażeniu znajdują się również światła przednie Supernova Mini 2 oraz tylne Axa Juno. Rower kierowany jest do małych i średnich firm, które stać na wydatek rzędu 5499 Euro, inwestycję jednak przedsiębiorcy mający taką możliwość, mogą sobie odliczyć od podatku podobnie jak prąd, którym będą ładować towarowy rower. Rower Centurion Vario R960i będzie na naszym runku dostępny jeszcze w tym roku.

Parametry Centurion Vario R960i
Parametry Centurion Vario R960i

Zobacz także: Ranking rowerów elektrycznych 2024

Dodaj opinie