Ranking najlepszych gier w tym roku – kwiecień 2022

Pierwszy kwartał 2022 roku już za nami a co z tym związane, czas na podsumowanie najlepszych tytułów, w które warto zagrać. Początek roku przyniósł wiele nowości, z pewnością poniższa lista pełna jest różnorodnych propozycji i warto prześledzić każdy tytuł.

W co warto zagrać? Najlepsze dostępne gry – kwiecień 2022

Kwietniowy Ranking gier opiera się na różnych platformach gamingowych w tym: PC, PS5, Xbox Series X, PS4, PS VR oraz Switch.

Elden Ring

Gra typu RPG pełna akcji mieszcząca się w fantastycznym świecie. W grę można grać w trybie singlepalyer oraz multiplayer (max 4). Elden Ringdostępny jest na PS5, PS4 oraz PC, opracowana przez FromSoftware a wydana przez Bandai Namco Entertainment.

God of War

Kontynuacja serii dostępna na konsolę PS4 oraz na PC. Cykl gier God of War został stworzony przez Sony Interactive Entertainment. Gra pełna jest potężnych bossów, z którymi dochodzi do krwawych starć. Gra umożliwia rozgrywkę w trybie singleplayer.

13 Sentinels: Aegis Rim

Gra typu RPG w 2D, osadzona w alternatywnej rzeczywistości, która nadaję tytułowi charakter science-fiction. Wykorzystane przez studio Vanillaware silniki graficzne dają wrażenie głębi, co można śmiało nazwać rozgrywka w świecie 2,5D. Gra dostępna jest w trybie singleplayer, gidze rozgrywany kampanię fabularną.

Horizon Forbidden West

Horizon Forbidden West dostępny jest na konsolę PlayStation 4 oraz 5. Tytuł jest kontynuacją bestsellerowej gry akcji – Down Zero. Producentem gry jest Guerrilla Games, do dyspozycji gracz otrzymuje otwarty świat z licznymi maszynami, które przypominają prehistoryczne stworzenia. Główna bohaterka ma przed sobą długą drogę pełną niebezpieczeństw, wśród futurystycznych scenerii doszukać się można znanych, zachodnich części Ameryki.

Destiny 2: The Witch Queen

Strzelanka na PS5, będąca kontynuacją serii gier Destiny. Gra dostępna jest w trzech edycjach, gdzie w wersji specjalnej oraz wzbogaconej gracz otrzymuje dodatkowe pakiety benefitów. W Destiny 2 z widokiem w pierwszej osobie pozwala rozgrywać fabułę w pojedynkę, ale także w trybie wieloosobowym.

Gran Turismo 7

To typowa gra wyścigowa, która dostępna jest na PS4 oraz PS5, do dyspozycji graczy zostały oddane 424 auta, znanych marek, 97 tras w 34 lokalizacjach. Gra stworzona została przez Polyphony Digital, gracz rozgrywa tryb kariery stworzony w trybie singleplayer, który wraz z postępem odblokowuje kolejne trasy i samochody. W grę można także grać w trybie podzielonego ekranu oraz multiplayer – z wyłączeniem trybu kariery.

Uncharted: Legacy of Thieves Collection

22 Stycznia na konsole PS5 została udostępniona zbiorcza wersja gry, łącząca zaginione dziedzictwo oraz kres złodzieja. Gra dostępna jest także na PC, gracz wciela się w postać poszukiwacza skarbów, obie gry są z serii przygodowych z elementami akcji. Uncharted umożliwia grę w pojedynkę.

Crusader Kings III: Console Edition

Gra strategiczna przewidziana na konsolę PS4, PS5 oraz Xbox. Stajemy na czele wielopokoleniowej dynastii, którą przychodzi nam dowodzić. Postacie, którymi kierujemy, trzeba odpowiednio kształtować, wykorzystując do tego drzewo rozwoju – cech i umiejętności. Gra dostępna w trybie single oraz multiplayer.

Monster Hunter Rise

Gra dostępna na PC oraz Switch oferuje tryb rozgrywki dla pojedynczego gracza, oraz kooperację w trybie wieloosobowym. Jak wskazuje tytuł w grze, polujemy na różne mocarne bestie, mając do dyspozycji spory asortyment broni i innych przedmiotów, który rozwija się wraz z postępem gry.

Total War: Warhammer III

Trzecia odsłona gry strategicznej turowej, która umożliwia obserwację akcji w dwóch różnych płaszczyznach. Do dyspozycji gracza został oddany tryb single oraz multi player. Gra polega na rozwoju technologii, dowodzeniu armią i dominacji kolejnych terytorium.

Dobre gry przed premierą

Za nami dopiero pierwszy kwartał, jeszcze w tym roku spodziewamy się takich tytułów jak: God of War Ragnarok, Hogwarts Legacy, Redfall czy chociażby Saints Row. Z pewnością do końca roku niektóre z pozycji staną się mniej popularne i zostaną zastąpione, nowszymi wersjami lub nawet hitami ze świata gier.

Dodaj opinie