MacBook jaki wybrać?

Który laptop Apple będzie najlepszy? MacBook Air, czy pro?

W sytuacji, gdy chodzi o zakup laptopa, warto pamiętać, że jest to inwestycja na wiele najbliższych lat. Komputer służący do pracy musi być funkcjonalny i niezawodny. Taki właśnie jest MacBook od Apple. Komputery te są zdecydowanie droższe od innych dostępnych na rynku, ale użytkownik ma gwarancję najlepszej jakości. Czym cechują się laptopy, które oferuje firma Apple i co wyróżnia je na tle konkurencji?

  1. Czym wyróżniają się laptopy Apple? Dlaczego warto je wybrać?
  2. Macbook Air czy Macbook Pro?
  3. Macbook Pro M1 czy M2?
  4. Z systemu Windows na system MacOS

Czym wyróżniają się laptopy Apple? Dlaczego warto je wybrać?

Komputery MacBook to wysokiej klasy urządzenia mobilne. Zaprojektowane zostały w taki sposób, aby jak najlepiej spełniały swoje funkcje, a użytkownikowi zapewniały komfort pracy. Laptopy dostępne w ofercie Apple są droższe od tych innych producentów, ale klient powinien mieć świadomość, że płaci za wysokiej klasy sprzęt, który gwarantuje niezawodność i dostęp do najnowszych technologicznych rozwiązań.

Laptopy Apple wyróżniają się długim czasem pracy baterii. W niektórych modelach wynosi on nawet 20 godzin, co pozwala na swobodną pracę w warunkach, w których nie ma dostępu do zasilania. Komputery Apple działają w oparciu o autorski system operacyjny MacOS. Cechuje go szybkość działania oraz wygodny, przejrzysty interfejs. Jest bezpieczny, niezawodny oraz aktualizowany raz do roku.

MacBook to także wyjątkowy, elegancki design. Laptopy z logo Apple są smukłe, lekkie, a ich obudowa jest bardzo wytrzymała, co skutecznie ochroni komputer przed uszkodzeniami. Praca na nim jest wygodna dzięki niezwykle czułej i bezawaryjnej klawiaturze oraz gładzikowi Force Touch. Touchpad zastosowany w MacBook’ach odczytuje gesty oraz siłę nacisku. Pozwala to na intuicyjne wykonywanie dodatkowych zadań.

MacBook Air czy MacBook Pro?

Laptopy Apple występują w dwóch wersjach. Podstawową, ale nie jedyną różnicą między nimi jest design. Laptopy z serii Air zostały wyposażone przez producenta w ekrany 13 cali. Użytkownicy bardziej wymagający, skierują z pewnością swoją uwagę na MacBook Pro, który z kolei dostępny jest w wersji z ekranem 13, 14 oraz 16 cali. Posiada on także znacznie bardziej wydajny procesor, a ze względu na silniejsze podzespoły, doskonale sprawdzi się do obsługi programów multimedialnych oraz wymagających gier.

MacBook Pro M1 czy M2?

MacBook Pro M1 będzie doskonałym wyborem na początek przygody z komputerami Apple. Jest on tańszy od pozostałych modeli, a przy tym zachowuje swoją funkcjonalność. Sprawdzi się do mało wymagających zadań, takich jak pisanie tekstów, obróbka filmów w prostych programach, pracy nad zdjęciami, czy po prostu do przeglądania Internetu.

Natomiast komputer MacBook Pro M2 to wybór dla użytkowników, którzy potrzebują laptopa do zadań specjalnych. Z łatwością poradzi sobie z edycją filmów w jakości 4K oraz obsługą wszelkich zaawansowanych programów graficznych. Zapewni także aktywne chłodzenie. To dobry wybór dla osób, które do pracy potrzebują więcej, niż 16GB RAM-u.

Z systemu Windows na system MacOS?

Każdy, kto do tej pory pracował na komputerze zaopatrzonym w system Windows, musi liczyć się z przestawieniem na inną platformę. To dlatego, że MacBook’i działają, wykorzystując autorski system macOS. Chociaż różni się on znacznie od tego w konkurencyjnych urządzeniach, interfejs zaproponowany przez Apple jest intuicyjny, a przez to łatwy do opanowania.

Dodaj opinie