Jak zrobić stojak na zbroje w Minecraft?

Crafting jest podstawą do przetrwania w grze Minecraft. Stąd też instrukcja jak zrobić wieszak na ubrania i zbroje.

Do czego służy stojak na zbroję w Minecraft?

Stojak na zbroję to tak de fakto – wieszak na ubrania, zbroje oraz wszystko, co może zakładać w grze Minecraft postać głównego bohatera i nie. Co ciekawe można na stojaku zawiesić głowę moba lub dynię, albo inny przedmiot  ale to już wymaga użycia konsoli z komendami.

Materiały na stojak na zbroje w Minecraft – crafting

Do zbudowania stojaka potrzebne jest:

  • Patyk – 6 szt.
  • Gładka kamienna płyta – 1 szt.
Jak zrobić stojak na zbroję
Instrukcja jak zrobić stojak na zbroję

Jak się robi stojak na zbroje w Minecraft?

Poniżej film – instrukcja dla początkujących, pokazujący jak zrobić stojak na zbroje w Minecraft wraz z wytworzeniem kamiennej płyty.

Ciekawostki o stojaku na zbroję

Stojak na zbroję pełni funkcję dekoracyjno-praktyczną – zwalnia kilka miejsc w ekwipunku, ma wytrzymałość 2-serduszek a po zniszczeniu, można go zebrać i ponownie postawić. Przedmiot ten jest dość pospolity i nie wymaga do budowy zbyt rzadkich surowców. Stojak można przewozić w wagonikach oraz mogą być popychane przez tłoki. Woda działająca na stojak, zwyczajnie go odpycha, a bloki ze szlamem sprawiają, że podskakuje. Stojak na zbroje w Minecraft można zniszczyć używając TNT, przy czym wysadzenie stojaka nie skutkuje jego wyrzuceniem jak w przypadku innych przedmiotów. Na stojak oddziałuje grawitacja, przy czym te mogą stać na niepełnych blokach, przykładem tu może być: śnieg, pół-blok lub stół do zaklęć. Stojak nie zadaje obrażeń upadając na gracza.

Dodaj opinie