Horizon Forbidden West – Totemy wojenne – gdzie je znaleźć? Co dają?

W tym poradniku podpowiemy, gdzie znaleźć totemy wojenne w Horizon Forbidden West, co dokładnie daje znalezienie wszystkich totemów wojennych i do czego nawiązuje ten easter egg z figurkami.

W Horizon Forbidden West mamy wiele znajdziek, a jedną z nich są właśnie totemy wojenne. Łącznie do zebrania mamy 4 figurki w 3 lokalizacjach, po których znalezieniu otrzymamy nagrodę (spoiler z nagrodą oraz zdjęcia totemów na końcu poradnika). Zdobycie totemów z naszym poradnikiem nie będzie trudne, jednak wymaga odkrytej praktycznie całej mapy w grze, a dodatkowo warto posiadać już zdominowanego Solarptaka.

Bez pomocy odkrycie wszystkich totemów wojennych może być całkiem trudne, bowiem nie są one w żaden sposób oznaczone na mapie, a po odpowiednim zbliżeniu się widoczne są przez Focus jako przedmiot zwykłej jakości (biały). Zatem, gdzie znaleźć Totem wojenny, Totem młodości i Totemy braterstwa? Poniżej lokalizacje i nagroda.

Totemy braterstwa

Totemy braterstwa ukryte są w południowo wschodniej części mapy, a ich znalezienie jest banalnie proste. Można poszukać samemu lub skorzystać z podświetlenia ścieżki.

Horizon Forbidden West Totemy braterstwa - mapa
Horizon Forbidden West Totemy braterstwa - gdzie znaleźć

Wystarczy zbliżyć się do brzegu, gdzie leży martwa maszyna z wbitym młotem.

Horizon Forbidden West Totemy braterstwa - młot kowala

Po zbadaniu młota podświetlamy ścieżkę, a ta prowadzi nas prosto po figurki. W tym miejscu znajdziemy 1 znajdźkę zawierającą 2 totemy braterstwa.

Horizon Forbidden West Totemy wojenne - Totemy braterstwa

Totem wojenny

Ten totem wojenny znajdziemy w północno-zachodniej części mapy. Dotarcie tutaj może być nieco problematyczne na piechotę, dlatego zalecamy użycie Solarptaka, by podlecieć możliwie blisko chaty.

Horizon Forbidden West Totem wojenny - mapa
Horizon Forbidden West Totem wojenny - gdzie znaleźć

Totem wojenny ukryty jest pod dachem chaty Kratosa.

Horizon Forbidden West Totem wojenny Kratosa

Totem młodości

Ostatnim totemem wojennym do znalezienia w Horizon Forbidden West, jest Totem młodości. Znajduje się on na zachodniej części wyspy i jest strzeżony przez Burzoptaka.

Horizon Forbidden West Totem młodości - mapa
Horizon Forbidden West Totem młodości - gdzie znaleźć

Figurkę możemy zabrać po walce z Burzoptakiem lub unikając walki, zwyczajnie się skradając. Totem młodości znajdziemy na metalowej barierce zniszczonego mostu.

Horizon Forbidden West Totemy wojenne - Totem młodości

Nagroda za totemy wojenne w Horizon Forbidden West

Nagrodą za zebranie wszystkich totemów wojny w Horizon Forbidden West jest nowa farba na twarz. Nie jest to jednak byle jaka farba, a Znak wojenny Kratosa nawiązujący do God of War z PS4.

Nagroda za totemy wojenne - farba znak wojenny Kratosa

W celu nałożenia farby na twarz Aloy, należy udać się do dowolnego większego miasta i odszukać Artystę.

Galeria totemów wojennych

Dodaj opinie