Rocket League

Platformy: Nintendo | PC | PlayStation | PS4 | PS5 | Xbox |

Gatunek: gry sportowe | gry wyścigowe |

Rozwój Rocket League i poprzednik z czasów PlayStation 3

Gra Rocket League została stworzona i wydana przez studio Psyonix 7 lipca 2015 na platformy Windows i PlayStation 4, na konsolę Xbox One trafiła 17 lutego 2016, na Nintendo Switch 14 listopada 2017, 10 listopada 2020 mogli w nią zagrać również użytkownicy Xbox Series X/S, a 2 dni później, dokładnie 12 listopada 2020 mogli zagrać posiadacze PlayStation 5.

Rocket League jest kontynuacją SARPBC (Supersonic Acrobatic Rocket-Powered Battle-Cars) wydanego 9 października 2008 roku dla Ameryki Północnej, dla Europy 12 lutego 2009 na konsole PlayStation 3. Gra została przystosowana graficznie do nowoczesnych komputerów i konsol nowej generacji, poprawiono dynamikę rozgrywki oraz zyskała całkowicie nową, krótszą a zarazem bardziej przystępną dla gracza nazwę.

Rocket League za darmo i pełen cross-play

Gra przeszła w tryb free-2-play 23 września 2020 na wszystkich platformach, została usunięta ze Steam, natomiast pojawiła się na Epic Games Store. Każdy kto kupił grę wcześniej otrzymał dostęp do wcześniej wydanych DLC, tytuł, baner oraz dopalacz. Posiadacze gry na Steamie cały czas mogą wchodzić do gry oraz mieć pełny dostęp do zawartości sklepu i społeczności na tej platformie.

W grze od stycznia 2019 jest obsługiwany pełen cross-play, dzięki temu gracze mogą grać z użytkownikami innych platform, zapraszać do znajomych, wymieniać przedmioty i tworzyć własne mecze. Funkcja cross-play dostępna jest dla użytkowników Windows, PlayStation, Xbox i Nintendo, czyli każdej z platform na którą zostało wydane Rocket League.

Na czym polega Rocket League?

Gra Rocket League jest piłką samochodową z kategorii sport. Mecz rozgrywa się na boisku pozwalającym jeździć zarówno po ścianach jak i suficie. Auta wyposażone są w dopalacz rakietowy pozwalający latać oraz wykonywać akrobacje w powietrzu jak i na ziemi, na boisku rozsiane są miejsca z boostem, czyli z paliwem do naszego dopalacza. Piłka jest większa od naszego pojazdu, możemy też niszczyć pojazdy z drużyny przeciwnej wjeżdżając w nie z maksymalną prędkością, co pozwala wyłączyć gracza na kilka sekund i zresetować jego pozycję.

Rocket League polega na wbiciu do bramki przeciwnej drużyny większą ilość goli niż drużyna przeciwna wbije nam, wykonując akrobacje staje się to wciągającą zabawą, musimy oczywiście bronić naszej bramki by przeciwnik nie wbił nam gola. W grze można łączyć się w drużyny lub grać samemu, każda drużyna składa się z 1-4 graczy w zależności od trybu, a tych jest sporo, dostępne są normalne tryby w których rozgrywamy mecz na tradycyjnym boisku z dwoma bramkami, aczkolwiek można też zagrać w trybach dodatkowych z całkowicie innym układem bramek.

System rankingowy w Rocket League

Gra posiada system rankingowy, dostępny jest w trybie 1v1, 2v2, 3v3, a także w hokeju na lodzie 3v3, koszykówce 2v2, rozróbie 3v3. Nagrody zdobywane za osiągnięcie odpowiedniej rangi dostajemy po zakończeniu sezonu, równolegle z sezonem rankingowym trwa przepustka sezonowa Rocket Pass, koszt to 1000 kredytów za możliwość zdobywania limitowanych przedmiotów, cała kwota zwracana jest po uzyskaniu 110 poziomu przepustki, dzięki czemu raz płacąc możemy kupować kolejne przepustki bez wydawania pieniędzy. Do poziomu 70 zdobywamy podstawowe wersję przedmiotów, po tym poziomie zdobywamy pomalowane wersję tych przedmiotów, przedmioty nie powtarzają się dopóki nie zdobędziemy wszystkich wersji kolorystycznych.

Wydarzenia i tryby specjalne w Rocket League

W Rocket League dostępne są wydarzenia, każdy Rocket Pass posiada swój unikalny motyw, taki jak dziki zachód, wyścigi, kosmos i inne, posiada dodatkowe tryby gry takie jak Heatseeker oraz Rykoszetowy Heatseeker, w nich po uderzeniu piłka leci do bramki przeciwnika dopóki uderzy w nią przeciwnik, albo odbije się od ściany, wtedy leci do naszej bramki, w trybie Gridiron gramy w futbol amerykański, gdy zdobędziemy piłkę mamy wyłączony dopalacz, możemy rzucić lub wjechać z piłką do bramki, Pędzące Kolce to tryb w którym każdy ma kolce, dzięki temu po uderzeniu w piłkę przyklei się do nas dopóki nie zostaniemy uderzeni przez innego gracza.

W jakim wydarzeniu braliście udział jak zaczynaliście grać? A może macie swoje ulubione, dajcie znać w komentarzu.

Dodaj komentarz